POZnań

Bimby omijają Głogowską

Awaria na Głogowskiej  Foto: news@lepszypoznan.pl/Morus

Fragment ulicy Głogowskiej zamienił się w nocy w rwącą rzekę po awarii wodociągowej. Do zdarzenia doszło na wysokości ulicy Limanowskiego po godzinie 1:00.

Już w nocy odcinek Głogowskiej między Berwińskiego a Limanowskiego został zamknięty dla samochodów. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy i służby techniczne Aquanetu.

Autobusy i samochody musiały korzystać z objazdów. Awaria wymusiła również zmianę tras bimb jeżdżących na liniach numer 5, 8, 11 oraz 4.

W celu zapewnienia komunikacji w okolicy zamkniętego odcinka przedłużono linię autobusową T6, która jeździ aż do skrzyżowania Głogowskiej z Hetmańską przez ul. Berwińskiego i Wyspiańskiego w drodze powrotnej, Matejki i Kasprzaka – informuje MPK.

Linie komunikacji nocnej 238, 249 i 252 podobnie jak linia T6 omijają wyłączony odcinek jadąc ulicami Matejki i Kasprzaka do skrzyżowania Głogowska / Hetmańska.

W związku z awarią uległy zmianie trasy czterech linii tramwajowych:

LINIA 5 od skrzyżowania Głogowska / Hetmańska jedzie objazdem do ul.28 Czerwca 1956, dalej Wierzbięcicami i do Mostu Dworcowego gdzie wraca na swoją trasę.

LINIA 8 od skrzyżowania Głogowska / Hetmańska jedzie objazdem przez ul. Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką do Ronda Kaponiera i dalej po swojej trasie – podobnie w kierunku przeciwnym.

LINIA 11 od Starołęki z Hetmańskiej skręca w ul.28 Czerwca i jedzie Wierzbięcicami do Mostu gdzie wraca na swoją trasę. W kierunku przeciwnym również tą samą trasą objazdu.

LINIA 14 w obu kierunkach kursuje przez ul. Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką do Dworca Zachodniego gdzie wraca na swoją trasę.

Użyte w artykule zdjęcia: news@lepszypoznan.pl/Morus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz