POZnań

Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela – zdjęcia

Męskie Granie 2017  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Tego magicznego wieczoru Poznań nie zapomni na długo! W pierwszym koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskie Granie 2017 w Parku Cytadela zagrali m.in.: XXANAXX, PRO8L3M, Me And That Man, ØRGANEK i HEY. Hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu złożył projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koniec sceną zawładnęła Męskie Granie Orkiestra dla której był to pierwszy występ w tegorocznym składzie.

Fani poznali już możliwości Męskie Granie Orkiestra w singlu „Nieboskłon”. W Poznaniu przyszedł czas na debiut przed koncertową publicznością. Tegoroczny skład przygotował aranżacje utworów takich legend polskiej muzyki jak: Lombard, Kazik, Maanam, Republika czy HEY.

Sięgnął też po zagraniczny repertuar, brawurowo grając „Lust for life” Iggy’ego Popa z gościnnym udziałem KEVA FOXA. Kapitalnie zabrzmiał „Gołębi puch” wykonywany z Małgorzatą Ostrowską, czy „Hi Fi Superstar” Wandy i Bandy, w którym zaśpiewał też MIUOSH. A występ i cały koncert wybuchowo zwieńczył „Nieboskłon”.

Muzyczne wrażenia zaczęły się jednak już od godz. 17, gdy na scenie pojawił się zespół XXANAXX. Po nich przyszedł czas na duet PRO8L3M. Ich poruszające teksty w połączeniu z nowoczesnymi podkładami dały piorunujący efekt.

Wielkie emocje wzbudził pierwszy w Polsce występ Me And That Man, wspólnego projektu Johna Portera i Adama „Nergala” Darskiego. Jego wykonania m.in. „My church is black”, czy „Better the Devil Know” przywodziły na myśl kompozycje Nicka Cave’a, uzupełnione bardziej bluesowym wokalem Portera. „Panowie w czerni” dali popis rockowego grania, a gitarowe solówki rozbrzmiały z pełną mocą.

Na długo w pamięci zostanie też koncert projektu OBYWATEL GC v.2.0. Twórczość Grzegorza Ciechowskiego cechowała innowacyjność i takie też były aranżacje SMOLIKA, który przygotował nowe wersje utworów z kultowej płyty „TAK! TAK!”. Odważnie zinterpretowali je wokaliści – Mela Koteluk, Skubas, Błażej Król i Krzysztof Zalewski.

Rockową energię wniósł na scenę ØRGANEK. Sobotni występ pokazał, że scena jest żywiołem tego zespołu. Od pierwszych dźwięków „Mississippi w ogniu” był to występ pełen pasji i gitarowego ognia.

Przed wejściem na scenę Męskie Granie Orkiestra zagrała legenda rocka – zespół HEY. Publiczność poniosły zarówno piosenki z najnowszej płyty „Błysk”, jak i starsze utwory, a niespodzianką był udział MIUOSHA i śpiewane z Katarzyną Nosowską „Tramwaje i gwiazdy”.

Dopełnieniem sobotniego koncertu były występy utalentowanych artystów na Scenie Ż. Publiczności w Poznaniu zaprezentowali się w sobotę: Bisz/Radex, Ryba and The Witches, Duit, Daria Zawiałow i PIOTR ZIOŁA.

Następny koncert Męskiego Grania już w najbliższą sobotę (15 lipca) we Wrocławiu. Fani znów będą mieli okazję posłuchać oryginalnych wykonań i artystów wymykających się muzycznym schematom. Kolejne imprezy na pewno przyniosą jeszcze wiele zaskoczeń i emocji.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz