Czerwonak

Okradali sklepy spożywcze – kim są?

Okradali sklepy spożywcze - kim są?  Foto: monitoring

Złodzieje kilkakrotnie okradli sklepy spożywcze w Koziegłowach i Czerwonaku. Policja podejrzewa o to 4 osoby, które widać na monitoringu, jednak nie potrafi ustalić kim są. 

Najprawdopodobniej złodzieje działali w 4-osobowej grupie. Odwiedzali wybrane sklepy spożywcze w marcu i kwietniu. Schemat działania był za każdym razem taki sam.

Osoby podejrzewane o te kradzieże wchodziły do sklepów i w ciągu kilku minut wypełniały wózki sklepowe produktami, głównie drogimi alkoholami, słodyczami i chemią gospodarczą – wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – następnie wracali do drzwi wejściowych sklepu, gdzie wspólnik z zewnątrz unieruchamiał fotokomórkę, dzięki czemu mogli bez przeszkód opuścić teren sklepu.

Dzięki zapisom z kamer monitoringu szkieły wytypowali 4 osoby, które okradały w ten sposób sklepy spożywcze.

To mężczyzna w wieku 25-30 lat ok. 175 cm wzrostu, tęgiej budowy ciała, kobieta w wieku 20-25 lat, 160-165 cm wzrostu, o długich ciemnych włosach, kolejny mężczyzna w wieku ok. 20 lat, szczupły, o krótkich ciemnych włosach oraz kobieta w wieku ok. 20 lat, niska, krępej budowy ciała , mająca ciemne włosy.

Wszystkich, którzy rozpoznają osoby na prezentowanych wizerunkach lub posiadają informacje na ich temat, prosimy o kontakt z policjantami z Czerwonaka pod numerem telefonu 61 841 49 40 czynnym całą dobę – apeluje Maciej Święcichowski.

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz