POZnań

W poniedziałek znika parking na placu Kolegiackim

Tablice informacyjne na pl. Kolegiackim  Foto: UMP

Od najbliższego poniedziałku 8 maja zamknięty zostaje parking na placu Kolegiackim. Zmieni się też sposób poruszania aut po placu. Trwające tam prace archeologiczne zostaną poszerzone, a auta skierowane na nowo wybudowany parking przy ulicy Za Bramką. Po zakończeniu prac parkingu już tam nie będzie.

Wszystko za sprawą rewaloryzacji tego placu i koncepcji mającej spowodować utworzenie w tej przestrzenie deptaku.

Dla kierowców chcących dojechać do Urzędu Miasta ważne jest to, że ulica Wszystkich Świętych będzie dwukierunkowa od Garbar do Za Bramki, i pierwsze pół godziny parkowania będzie za darmo. Jeśli chodzi o cennik, to jest on identyczne jak w obecnej strefie parkowania. Mieszkańców ucieszy natomiast fakt, że zmiana organizacyjna na Wszystkich Świętych na razie nie spowoduje tam zamknięcia miejsc parkingowych.

Dla zmotoryzowanych mieszkańców też przygotowano atrakcyjniejsze ceny.

Nie chcę się pomylić w groszach, ale jest to około 70 zł za miesiąc – mówił na dzisiejszej konferencji Maciej Wudarki, wiceprezydent Miasta Poznania.

Prace archeologiczne potrwają do września, kiedy rozpocznie się realizacja projektu przebudowy placu Kolegiackiego. A ten z kolei ma się zakończyć w 2018 roku. Jak podaje wiceprezydent Miasta Poznania, jeśli prace archeologiczne natrafią na jakieś “ciekawostki”, to zakończenie renowacji placu trzeba będzie przesunąć.

tymczasowa-organizacja-ruchu-pl-kolegiacki

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, Materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz