Piłka nożna: Polonia Poznań bez porażki

Polonia Poznań - SMS II Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W 12. kolejce pierwszej ligi kobiet “grupy północnej” Stilon Gorzów Wielkopolski uległ Polonii Poznań 0:1 (0:0).

W Gorzowie chyba każdemu zespołowi gra się ciężko. Bardzo dobre boisko, na którym piłkarki z Gorzowa czują się bardzo dobrze. Od początku to Stilon ruszył na nasza połowę, jednak akcje ich kończyły się na 20/25 metrze. My także szukałyśmy swoich szans, lewym, prawym skrzydłem i środkiem boiska. Ciągle czegoś brakowało. W szatni po pierwszej połowie nastąpiła pełna mobilizacja, bo nie wyobrażałyśmy sobie by wyjechać z Gorzowa bez pełnej puli. Tak jak powiedziałyśmy tak też się stało. Tuż po gwizdku po pięknej akcji bramkę zdobyła Ada Sikora i to my prowadziłyśmy w tym spotkaniu. Dalej z pełną determinacją szukałyśmy kolejnego gola. Ala Zając, Klaudia Jędraszyk czy Paula Żak były bardzo blisko. Ostatnie minuty należały do Stilonu, bo bardzo chciały zdobyć chociaż jeden punkt. Jednak to my pozostałyśmy skuteczne w defensywie do ostatniego gwizdka. Cieszymy się bardzo z kolejnych 3 punktów, bo umacniamy się na pozycji lidera. Drużynie z Gorzowa życzymy powodzenia w dalszych meczach w walce o ligowy byt – relacjonuje Alicja Zając.

Skład: Dewicka – Filipiak (Liczbińska 63′), Czudzińska, Nowak M., Grześkowiak – Kościelna, Jacewicz, Marczak ( Żak 82′), Zając, Sikora – Tyl ( Jędraszyk 63′)

Bramki:
0-1 Ada Sikora 46′

W 13. kolejce poznanianki zmierzą się na wyjeździe z MUKS Praga Warszawa. Pierwsza liga powróci do Poznania na stadion przy ulicy Harcerskiej 30 kwietnia, kiedy w Polonia Poznań gościć będzie u siebie KKP Stomilanki Olsztyn.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak