POZnań

Wykłady poprowadzi Lord Vader

Pyrkon 2016 (9.04.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Co mają wspólnego Gwiezdne Wojny z akademickim nauczaniem, będzie można dowiedzieć się podczas Galaktycznego Uniwersytetu – wydarzenia organizowanego przez Sekcję Starożytną studenckiego koła naukowego historyków.

Galaktyczny Uniwersytet

Wśród atrakcji zaplanowano nie tylko konferencje naukowe z udziałem pasjonatów Gwiezdnych Wojen, ale także wystawy modelarstwa, komiksów z Biblioteki Uniwersyteckiej, pokazy Cosplayerów, oraz strefę gier planszowych – zapowiada Roman Deiksler, współorganizator wydarzenia.

Wykłady na pewno nie będą nudne, bo naukowcy będą przybliżali swoje specjalizacje poprzez nawiązania do bohaterów Gwiezdnych Wojen. Wszystkie prelekcje będą tłumaczone na język migowy. Pierwszy dzień konferencji zakończy się Koncertem Muzyki Filmowej, na który należy zarezerwować bezpłatne miejsce, poprzez e-maila na adres: galaktycznyuam@gmail.com. Wszystkie pozostałe atrakcje są otwarte dla wszystkich fanów gwiezdnej sagi i nauki.

Pierwsza ubiegłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła 250-300 osób, a Galaktyczny Uniwersytet otrzymał 2-miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt studencki Projuvenes.

Impreza odbędzie się w dniach 24–25 marca (piątek, sobota) w gmachu Collegium Historicum w kampusie uniwersyteckim Morasko.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz