POZnań

Tor Poznań opanują wrotkarze!

Wrotkarska majówka 2016  Foto: Marcin Kujawiński

Przed nami pierwszy marcowy weekend, który będzie równocześnie najcieplejszym jak na razie weekendem w tym roku. Taka aura może sprzyjać planowaniu długiego, majowego weekendu. Może warto rozważyć spędzenie go aktywnie na torze Poznań? 

Przez jeden dzień majowego weekendu miejsce to, kojarzone głównie ze sportami motorowymi, opanują miłośnicy jazdy na rolkach i wrotkach. Będzie to już kolejna edycja Wrotkarskiej Majówki organizowanej właśnie na torze Poznań.

Wrotkarska majówka 2016

Uczestnicy tego wydarzenie będą mogli uczestniczyć w warsztatach z jazdy, które prowadzić będą profesjonalni instruktorzy wrotkarstwa, ale odbędzie się również pokazy i zawody bladecross. To efektowne wyścigi na rolkach z przeszkodami. Zorganizowana będzie także gra w hokeja na rolkach czy slalom na rolkach.

Na pewno jedną z większych atrakcji, dostępną tego dnia dla każdego będzie jednak możliwość jazdy na rolkach czy wrotkach po gładkim asfalcie toru Poznań.

Odbędzie się również wyścig wrotkarski Zico Racing na dystansach 400 metrów, 1 km, 3 km i 20 km z pamiątkowym medalem dla wszystkich, którzy wykupią pakiet startowy – zapowiada Jakub Ciesielski, jeden z organizatorów majówki – jest to jedyna, płatna część imprezy, a limit medalowy to 400 osób.

To jedyna tego rywalizacja w Polsce, na której są wyścigi na wrotkach tradycyjnych dla dzieci jak i dla dorosłych. Ponieważ impreza organizowana jest w Poznaniu, jest tutaj obecna również nasza gwara.

Każdego roku uczestnicy wyścigu otrzymują medal. Na jego awersie widać zarys toru Poznań oraz datę imprezy. Rewers to z kolei połączenie poznańskich koziołków w formie wrotkarskiej oraz corocznie zmieniane hasło związane właśnie z gwarą poznańską.

W roku 2015 na medalu gościły pyry z gzikiem, rok później była to wuchta wiary. Uczestnicy tegorocznego wyścigu na 20 km dostaną medal z napisem fyrać na laufkach. Dzieci uczestniczące w wyścigu na 400 metrów, 1 km i 3 km na medalu znajdą hasło gonito na laufkach.

Wyścigi na torze Poznań rozpoczną się o godzinie 12:00. Oto dystanse, jakie będą mieli do pokonania uczestnicy:

 -400 metrów,

– 1 km, 3 km na wrotkach, rolkach,

– 20 km na wrotkach, rolkach oraz nartorolkach.

Wrotkarska majówka na torze Poznań odbędzie się w środę 3 maja od godziny 9:00 do 16:30.

Wrotkarska majówka 2016

Użyte w artykule zdjęcia: Marcin Kujawiński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz