Aglomeracja

Złodzieje – radioamatorzy

Policja / szkieły / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw zakłócali pracę pilotów samochodowych, a następnie wchodzili do aut i kradli z nich saszetki z pieniędzmi. Ofiarami sprawców padli głównie kierowcy samochodów dostawczych.

Pierwszych dwóch kradzieży mężczyźni dokonali w październiku minionego roku na poznańskim Nowym Mieście, miesiąc później na terenie Śremu, ostatniej 7 lutego br. w Obornikach. Wtedy też policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali sprawców – tłumaczy Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Jak się okazało mężczyźni działali w ten sposób, że wchodzili do aut po tym jak kierowca z niego wysiadał i naciskał pilota, myśląc, że auto zostało zamknięte. Tak się jednak nie działo. Sprawcy przy pomocy specjalnego urządzenia do zakłócania pasm radiowych zagłuszali pracę samochodowych pilotów przez co auta pozostawały otwarte i nie chronione alarmem. Wtedy wchodzili do pojazdów i kradli z nich saszetki z pieniędzmi. Ich ofiarami padli kierowcy, którzy poruszali się samochodami dostawczymi. Łupem mężczyzn padły pieniądze w kwocie ponad 6 tysięcy złotych oraz papierosy warte ponad 13 tysięcy złotych.

Podejrzani to mieszkańcy Poznania w wieku 38 i 51 lat. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli u podejrzanych 5 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za kradzieże grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że zarzuty zostaną im uzupełnione.

Policjanci przypominają i apelują by w samochodzie nie zostawiać drogich i wartościowych rzeczy, a po wyjściu z auta sprawdzić, czy jest zamknięte chwytając za klamkę.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • złodzieje, oszuści, rebelianci. Ostatnio często pojawiają się w paśmie amatorskim 80m i przeszkadzają w prowadzeniu konwersacji. Kilku już straciło sprzęt na poczet kar.