Sport

Po półmaratonie Mezo zaprasza na koncert!

Półmaraton na starcie  Foto: POSiR

Zawodnicy jubileuszowej edycji poznańskiego półmaratonu, tak jak w poprzednich latach, wystartują z ulicy Grunwaldzkiej i finiszować będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tym razem jednak meta nie będzie się znajdować pod gołym niebem, lecz w hali!

MezoKolejną zmianę w stosunku do ubiegłorocznej trasy zawodnicy dostrzegą już na początku biegu, kiedy na pierwszym rozwidleniu przy Hotelu Sheraton skręcą w lewo w stronę Ronda Kaponiera, czyli w przeciwnym kierunku do przebiegu ubiegłorocznego maratonu.

Choć trasa jest nowa, dystans półmaratonu pozostaje bez zmian – w trzy godziny biegacze będą musieli pokonać 21,097 kilometrów.

– Trasa sprzyja biciu rekordów życiowych – obfituje w długie i szerokie proste, pozwalające w komfortowy sposób dostroić wewnętrzny tempomat do żądanego tempa. Na całej długości trasy jest tylko jeden podbieg – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 10. Poznań Półmaratonu, zachwalając przebieg trasy.

Profil Pólmaratonu

Prawdziwą wisienką na torcie, jakim dla biegaczy jest trasa, będzie jej finał. W tym roku przekraczając bramę Międzynarodowych Targów Poznańskich zawodnicy zostaną skierowani do hali numer 5, by finiszować w anturażu neonowych świateł i dobrej muzyce.

Na mecie przywita ich MEZO – poznański muzyk i maratończyk, który zagra koncert tuż po tym, jak sam ukończy półmaraton. Nowoczesny wygląd oraz mocne brzmienie na mecie zapewnią uczestnikom imprezy moc wrażeń oraz niezapomniane chwile.

10.PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 26 marca 2017 roku. Więcej informacji, w tym szczegółowy przebieg trasy znajduje się na stronie internetowej www.halfmarathon.poznan.pl.

Trasa 10 poznańskiego półmaratonu

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR, materiały prasowe POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz