K U L T U R A

Pod nóżkę i duszkę – Bałkański Sylwester U Bazyla

Bałkański Sylwester  Foto: materiały informacyne

Stary kalendarz juliański daje nam okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku. Tym razem w bałkańskim stylu. Będzie hucznie! Muzyka na żywo, balkan party, korowody, konkursy z nagrodami i inne atrakcje 21 stycznia w klubie U Bazyla! Muzycznym gospodarzem wieczoru juliańskiego Sylwestra będzie grupa Balkan Sevdah.

Bałkański Sylwester

Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu – mówi Radek Polakowski wokalista Balkan Sevdah

Balkan Sevdah co roku w styczniu na kilka koncertów zamienia się w zespół grający do tańca. Cim którzy mieli okazję słyszeć muzyków już wiedzą, że przy ich muzyce nie da się usiedzieć.

Podczas imprezy zagrają także Jazgodki. Trio gra etniczną muzykę z różnych stron Europy. Będą gładkie bujaki, dzikie rytmy, nuty z serca, papryki i soli śródziemnomorskiej. Pod nóżkę i duszkę.

Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentujący world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze, U Bazyla rozkręcał będzie taneczny parkiet.

Specjalnie na Bałkański Sylwester szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty.

DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Pannonica, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.

Bałkański Prawosławny Sylwester, Klub U Bazyla (Poznań, ul. Norwida 18A), 21 stycznia 201, godz. 20:00, wstęp 30 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyne ,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz