Lifestyle

Myć zęby i spać! Aplikacja, która uczy i pomaga rodzicom

Aplikacja pomaga myć zęby  Foto: materiały informacyjne

Myć zęby i spać! Przekonanie swoich pociech do regularnego dbania o higienę swoich zębów to trudne zadanie. Z pomocą rodzicom przyszli twórcy mobilnej aplikacji “Pampiś – Zębowa Przygoda” – przygotowanej pod okiem ekspertów z Katedry Stomatologii Dziecięcej poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Aplikcja

Aplikacja poprzez wciągającą grę uczy zasad higieny jamy ustnej. Królik Pampiś przeprowadza młodego użytkownika przez kolejne punkty na mapie zdrowego uśmiechu, uczy jak dbać o zęby i co powinno się jeść, aby uniknąć próchnicy, a także zapoznaje z gabinetem dentystycznym i pomaga w wyrabianiu codziennych dobrych nawyków.

Dzieci mają do dyspozycji również inne zabawy znajdujące się poza główną planszą. Wśród nich jest specjalny instruktaż mycia zębów. Włącza się on zawsze o godzinie, którą rodzice ustawią w aplikacji jako stałą porę porannego i wieczornego szczotkowania. Dzięki temu dziecko dowiaduje się nie tylko, jak prawidłowo myć zęby, ale także może robić to w towarzystwie bohatera gry i widzieć, ile czasu pozostało do końca (instruktaż odmierza 2 minuty).

Zależało nam na stworzeniu kompleksowego rozwiązania, które  pokazuje, że dbanie o zęby nie powinno ograniczać się wyłącznie do ich mycia. Stąd w aplikacji znajdziemy również gry uczące wybierania zdrowych produktów, a także oswajające z gabinetem stomatologicznym, pierwszą w nim wizytą, jak i samym dentystą – mówi Magdalena Sawicka-Adryjanek, specjalista ds. promocji w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepów internetowych Google Play oraz AppStore. Ma ona charakter niekomercyjny i jest całkowicie bezpłatna, a także została zatwierdzona przez ekspertów z dziedziny stomatologii dziecięcej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyjne

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Hmm… przydatne, ale ogólnie to ma sens wtedy, kiedy się konsultujesz ze specjalistą, który sprawdzi, co powinieneś zrobić, aby to miało sens. Nie u każdego sprawdzi się przecież dokładnie to samo, zerknijcie – https://implantis.com.pl/wybielanie-zebow-u-dentysty-czy-warto/ Trzeba sprawdzić stan zębów i dopiero na tej podstawie przygotować propozycje – to nie jest zabawa…