POZnań

I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka – Zawady

39. Bieg Lechitów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ponad 100 biegaczy weźmie udział w I Biegu na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka – Zawady. Do pokonania będą mieli dystans 4 kilometrów. Wydarzenie to zainauguruje cały cykl imprez promujących ideę ekonomii społecznej. Potrwa on cały przyszły tydzień  i obejmie także grę miejską oraz atrakcje kulinarne.

Bieg, jak i wszystkie towarzyszące mu wydarzenia, ma promować ideę ekonomii społecznej, przybliżając sam temat ale również organizacje i przedsiębiorstwa funkcjonujące zgodnie z jej zasadami.

Ponadto dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Poznania będą mogli odkryć zalety terenu między Śródką i Zawadami, który choć spokojny i urokliwy, jest nadal mało popularny wśród biegaczy – zachęcają pomysłodawcy.

Bieg nie spowoduje żadnych utrudnień komunikacyjnych dla kierowców, ponieważ jego trasa nie prowadzi ulicami. Mapkę biegu publikujemy poniżej.

Równolegle z biegiem zainaugurowany zostanie I Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej. Ma to być wydarzenie organizowane cyklicznie każdego roku,

W najbliższą niedzielę w siedzibie WCES oraz Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka przy ulicy św. Wincentego 6/9 będzie można odwiedzić stoiska przedsiębiorstw społecznych i wziąć udział w prezentacjach kulinarnych. Wszystko odbywać się będzie od 9:00 do 12:00.

Rozpoczęta w niedzielę akcja kulinarna będzie miała swój ciąg dalszy, bowiem począwszy od wtorku 27 września przedsiębiorstwa społeczne we własnej siedzibie zaproszą gości na dzień dedykowany określonej potrawie lub napojowi – dodają organizatorzy – dla gości przygotowane będą kolejno kanapki, pierogi, potrawy z jagnięciny, kawa, krokiety i zdrowe śniadania.

Zwieńczeniem cyklu wszystkich imprez będzie organizowana po raz pierwszy w Poznaniu EStka, czyli Gra Miejska o Ekonomii Społecznej.  Jej uczestnicy poznają poznańskie przedsiębiorstwa społeczne oraz organizacje pozarządowe, dotkną historii w miejscach związanych z ideami pracy organicznej i zmierzą się z zagadkami. Gra odbędzie się w czwartek 29 września.

I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka – Zawady organizowany z inicjatywy Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka rozpocznie się w niedzielę 25 września o godzinie 9:00.

I Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej Śródka - Zawady

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz