K U L T U R A

Muzyczne rekordowe pożegnanie lata nad Maltą

Rasmentalism - muzyczne pozegnanie lata nad Malta (21)  Foto:  Joanna Wizmur / POSiR

Poznański Rasmentalism zakończył muzyczny – rekordowy sezon nad Jeziorem Maltańskim. Podobnie jak przed rokiem na Maltańskiej Scenie Muzycznej wystąpili najpopularniejsi muzycy w kraju. Wojciech Waglewski wraz z Voo Voo otworzył to wydarzenie na początku lipca. W tym samym miesiącu na deskach pływającej sceny pojawili się jeszcze: Lipali, Czesław Śpiewa, Taco Hemingway i Mikromusic.  Sierpień rozpoczął się od mocnego akcentu w wykonaniu Organka, po którym spektakle muzyczne wykonali również: Kortez, Fismoll i Rasmentalism. – To było wspaniałe lato, pełne muzycznych wrażeń.

Rasmentalism - muzyczne pozegnanie lata nad Malta (25)

Tegoroczne Miejskie Granie obfitowało w dwa rekordy – długości trwania koncertu nad Maltą i frekwencyjny.

Pierwszy, od 8 lipca należy do zespołu Lipali, który spędził na Maltańskiej Scenie dwie i pół godziny i to pomimo krótkotrwałych opadów deszczu. Największe audytorium zgromadził Taco Hemingway, na występ którego zjechali się fani ze wszystkich stron kraju. Ogromną popularnością cieszyły się również muzyczne spotkania z Organkiem i Kortezem. Pozostałe koncerty tylko nieznacznie ustępowały tym najliczniejszym. Cały cykl zgromadził blisko trzykrotnie więcej sympatyków niż  zeszłoroczny.

Wczoraj na Maltańskiej Scenie Muzycznej wystąpił hiphopowy zespół Rasmentalism. Grający zwykle w trzyosobowym składzie – Ras, Ment i Dj Tort – tym razem zagrali z sekcją dętą.

Czarne koty, Przezroczysta krew czy słynne Ale zdejmij buty to tylko niektóre kawałki, jakie zaprezentowało wczoraj Rasmentalism. Ku uciesze publiczności pośród utworów z najnowszego albumu – 1985 – pojawiły się też szlagiery z poprzednich płyt.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać w tak pięknym miejscu i do tego do żywych instrumentów – mówił po koncercie Ras, głos zespołu. – Mam nadzieję, że będziemy tutaj gościć w przyszłości – dodał raper.

Fot. Joanna Wizmur

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz