BizNews

Baną do Olsztyna pojedziemy wygodniej

tory do Warszawy  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Trwa już modernizacja linii kolejowej między Poznaniem, a Trzemesznem. Już teraz wygodniej jedzie się na dalszym odcinku między Inowrocławiem i Jabłonowem Pomorskim, gdzie prace zakończyły się w ubiegłym roku. Teraz czas na trasę między stacją Poznań Wschód, a Wydartowem.

Łącznie na zmodernizowanie całej trasy z Poznania do Olsztyna PKP Polskie Linie Kolejowe wydadzą ponad 270.000.000 złotych.

Modernizacja urządzeń sterowania i przejazdów na odcinku Poznań Wschód – Wydartowo umożliwi sprawny przejazd większej liczby pociągów – wyjaśnia Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Spółka ogłosiła właśnie przetarg na remont tej linii. Urządzenia sterowania ruchem obecnie przystosowane dla prędkości pociągów do 120 km/h zostaną przystosowane do prędkości 160 km/h. Podczas prac dwa przejazdy kolejowe zostaną wyposażone w automatyczne rogatki i sygnalizację świetlną, a przejazd na stacji Kobylnica zyska nową nawierzchnię. Ma być przystosowana do ciężkich pojazdów.

Zakładany efekt tych prac to poprawa przepustowość linii i wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego – Zbigniew Wolny.

Prace modernizacyjne na odcinku łączącym stację Poznań Wschód z Wydartowem kosztować będą około 7.000.000 złotych. Koniec prac zaplanowany jest na koniec grudnia 2016 roku.

Na trasie między Poznaniem Wschodnim a Trzemesznem trwa jeszcze montaż około 70 km nowej sieci trakcyjnej. Odnowionych będzie 10 stacji i przystanków. Perony w Ligowcu, Kobylnicy, Biskupicach, Promnie, Pobiedziskach Letnisko, Pobiedziskach, Lednogórze, Fałkowie, Pierzyskach i Trzemesznie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To oczywiście tylko niektóre planowane prace. Łącznie koszty rewitalizacji tego odcinka to 63.000.000 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz