K U L T U R A POZnań

Kortez! Tłumy nad Maltą!

Maltańska Scena Muzyczna - Kortez  (22)  Foto: Joanna Wizmur / POSiR

Kortez był jednym z najbardziej wyczekiwanych artystów Maltańskiej Sceny Muzycznej. Fani artysty słuchali swoich ulubionych utworów jak zahipnotyzowani. W kolejce do występu czeka już Fismoll, który wystąpi nad Maltą 20 sierpnia.

Maltańska Scena Muzyczna - Kortez  (1)Zanim na dobre zajął się muzyką pracował na budowie, w przedszkolu, jako ochroniarz. Po premierze swojego debiutanckiego albumu mówił – Na razie mogę żyć z muzyki, ale gdyby to się zmieniło, trudno, znajdę inna pracę. Wczoraj zespół pod jego przewodnictwem wystąpił w trzyosobowym składzie. Pod Maltańską Sceną Muzyczną zgromadziły się tłumy, które chciały spędzić piątkowy wieczór w ich towarzystwie.

Niepowtarzalny, melancholijny głos Korteza podbił serca fanów. Momentami audytorium siedziało jak zaczarowane, rytmicznie kołysząc się w rytm muzyki. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania utworów, zwłaszcza w trakcie refrenów. Z imbirem, Zostań czy Od dawna już wiem to tylko niektóre najpopularniejsze utwory, jakie Kortez zaprezentował podczas występu.

Był to siódmy koncert cyklu Miejskie Granie. W najbliższym czasie Maltańska Scena Muzyczna gościć będzie kolejnych wspaniałych muzyków. 20 sierpnia wystąpi tutaj Fismoll, a tydzień później zagra Rasmentalism. Organizatorzy liczą na wielkie wsparcie publiczności zwłaszcza w trakcie koncertu pochodzącego z Poznania Fismolla.

Koncerty odbywają się na trybunach ziemnych, zlokalizowanych pomiędzy stokiem narciarskim a trybuną toru regatowego. Organizatorzy zapraszają także na Silent Disco. Trzy rodzaje muzyki płynące ze słuchawek pozwalają zgromadzonym bawić się długo po zakończeniu koncertu. Koszt wypożyczenia słuchawek wynosi 10 złotych.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz