Aglomeracja

Nocne zwiedzanie Browaru w klimacie lat 20-tych

Nocne zwiedzanie Lech Browary Wielkopolski  Foto: materiały prasowe

Przez cztery sierpniowe weekendy będzie można wziąć udział w specjalnych nocnych wycieczkach po Browarze. Przewodnik – piwowar z Browaru Huggera przeniesie zwiedzających do nocnego kabaretu z lat 20. ubiegłego wieku.

Nocne zwiedzanie Lech Browary WielkopolskiTradycja warzenia piwa w Wielkopolsce jest bardzo bogata i zróżnicowana. W samym Poznaniu na początku XX wieku działało kilka browarów, w tym dwa najbardziej znaczące – Braci Huggerów i Kobylepole założone przez szanowaną rodzinę Mycielskich. Ówczesne browary warzyły piwo w innych warunkach niż obecnie, ale jedno pozostało niezmienne: dbałość o jak najwyższą jakość i szacunek dla konsumenta.

Dwudziestolecie międzywojenne to ten fragment naszej historii, o którym myśli się z nostalgią. Tęsknimy za ówczesnym stylem życia – wyrafinowanym, statecznym, czasem szalonym, jednak bez dzisiejszego pośpiechu. Możliwe, że to nieco wyidealizowana wizja tego okresu, ale na pewno zasługuje on na przypomnienie – zarówno ze względu na jego wyjątkową atmosferę, jak i nasze lokalne tradycje browarnicze – mówi Alicja Domagała, koordynatorka wycieczek po Lech Browary Wielkopolski.

W każdy sierpniowy piątek i sobotę o zmierzchu w Lech Browary Wielkopolski będzie można poczuć klimat nocnego kabaretu z lat 20. XX wieku, gdzie eleganckie panie i panowie w wieczorowych strojach tańczą fokstrota, a na scenie piękne tancerki przyciągają wzrok publiczności figurami kankana. To były wspaniałe czasy!

Do tego wyprawa przez nocny browar, ze specjalnym udziałem piwowara z Browaru Huggera i jego pomocnikami. A jest co opowiadać! Choćby o rozlewie piwa sprzed ponad 100 lat, który wcale nie odbywał się tak sprawnie jak dziś, a do tego butelki nie miały kapsli, które znamy z obecnych czasów. Ta podróż w czasie to także spotkanie z dawną reklamą piwa. „Piwko kobylepolskie zna każdy smakosz” lub „Znawcy i lubownicy treściwego i dobrze strawnego piwa, zechcą się łaskawie wszędzie o nasze piwa dopytywać (…)” – któżby nie uległ takiej zachęcie? Na deser tym razem przewidziano szeroki wybór piw ciemnych i jasnych, wedle gustu i upodobań szanownych gości.

Na ten wyjątkowy spektakl zapraszają poznańscy browarnicy i artyści teatru „ Z głową w chmurach”. Atrakcje zaplanowano we wszystkie piątki i soboty sierpnia (5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27) o godzinie 19.30 i 21.30.

Rezerwacje odbywają się pod numerem telefonu 61 66 77 460 lub mailowo pod adresem swiatlecha@kp.pl. Cena biletu: 12 zł od osoby. Oferta skierowana jest tylko do osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz