Aglomeracja

Woodstock – album fotograficzny

Woodstock  Foto: Grzegorz Dembiński

Poznański fotograf Grzegorz Dębiński razem z Pix.House przygotowują wydanie albumu ze zdjęciami z Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Żeby to mogło się ziścić, potrzebna jest pomoc w uzbieraniu 15 600 zł potrzebnych na druk publikacji. Na 15 dni przed końcem zbiórki projekt ma 42% potrzebnych pieniędzy

Grzegorz Dembiński, jest autorem zdjęć i tekstów do albumu. Od 2004r. publikował w wielu polskich tytułach prasowych. Był współtwórcą i redaktorem wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej “5klatek”. A od 2007 roku jest fotoreporterem, fotoedytorem i szefem działu foto Głosu Wielkopolskiego. Wielokrotnie był nagradzany w najważniejszych konkursach fotografii prasowej.

Od 2004r. fotografuję Przystanek Woodstock – mówi Grzegorz. Podczas jedenastu edycji zrobiłem ponad 30 tysięcy zdjęć. Dziś po wyselekcjonowaniu kilkudziesięciu najlepszych wiem, że zebrał się fajny kawałek historii o tej niezwykłej imprezie i że trzeba stworzyć album fotograficzny będący autorską opowieścią o Przystanku. Żeby z tych zdjęć ulepić coś trwałego, potrzebuję Waszego wsparcia. Chciałbym zebrać pieniądze na produkcję książki. Jeśli dziś wesprzecie ten projekt, zdjęcia które dziś zalegają na komputerowym dysku zamienimy wspólnie w piękną, elegancko wydaną książkę, która będzie oryginalnym dokumentem o najfajniejszym festiwalu świata.

Projektem zainteresował się Jurek Owsiak, dyrygent orkiestry, który napisał:

Tyle filmów obejrzałem z Woodstocku i tyle godzin spędziłem na montażu, że wydawało mi się, że nic festiwalowego już mnie nie zaskoczy. A jednak zdjęcia Grzegorza tak poprowadziły mnie po Przystanku Woodstock, że poczułem się, jakbym był tu pierwszy raz. Z ogromną pomysłowością, klarownością, puentą i niesamowitym warsztatem. Złapaliśmy się kiedyś korespondencyjnie – powiedziałem mu, żeby niczego ze swych obserwacji nie zgubił i proszę bardzo – powstaje książka! Dla mnie super sprawa, bo to kolejny przepiękny ślad, który zostanie po Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Projekt można wesprzeć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz