Kiekrz

Wilk morski szkolił adeptów żeglarstwa

Piknik żeglarski nad jeziorem Kierskim (3)  Foto: materiały prasowe / POZŻ

Prawie setka dzieci trenowała swoje żeglarskie umiejętności pod czujnym okiem Kacpra Ziemińskiego reprezentanta Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Była to jedna z atrakcji jachtowego pikniku w ramach projektu Energa Sailing na Jeziorze Kierskim.

Piknik żeglarski nad jeziorem Kierskim (15)Główną atrakcją był trening młodych zawodników przeprowadzony przez Kacpra Ziemińskiego. Zajęcia dla dzieci odbywały się na jachtach klasy Optymist, na których dużo wcześniej pływał także Ziemiński. Tym razem jezioro Kierskie wydawało się zawodnikowi żeglarskiej kadry olimpijskiej małym akwenem, ale z perspektywy wcześniejszych doświadczeń oceniał Kiekrz, jako wielkie jezioro.

Dla dzieci była to niepowtarzalna okazja na kontakt bezpośredni z prawdziwym mistrzem i naukę fachowych trików od najwyższej klasy specjalisty. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się rejsy jachtem typu DZ, na którym mogły żeglować całe rodziny. Dla niektórych rodziców był to pierwszy w życiu bezpośredni kontakt z jachtem żaglowym.

Dzięki Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Równolegle odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe na brzegu w formie gier i zabaw.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz