Aglomeracja

Nie będzie już Targu Śniadaniowego

Targ Śniadaniowy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Na profilu społecznościowym wydarzenia, które w ubiegłych latach jednoczyło poznaniaków w letnie weekendowe dni pojawił się taki komunikat.

Drodzy

Długo się powstrzymywaliśmy przed pisaniem dochodzących do nas informacji.
Niestety dzisiaj już mamy pewność że brak komentowania aktualnej sytuacji nie jest dobry w żadnym wypadku. Po dwóch latach projektu w Poznaniu, który cieszył się Waszym ogromnym zainteresowaniem nie jesteśmy w stanie realizować dalej działań w 2016.
Pomimo wcześniejszych deklaracji, wstępnej zgody na zajęcie terenu, pozytywnych komentarzy zarówno ze strony Urzędu jak i całej lokalnej społeczności nie jesteśmy w stanie kontynuować naszego projektu. Odmowa z Zarządu Zielni podyktowana wskazaniami Urzędu Miasta jest co najmniej niezrozumiała. Nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego argumentu dlaczego projekt nie może być dalej realizowany. Miasto postanowiło realizować podobne projekty angażując do nich spółki miejskie a nas zwyczajnie „zablokować” w działaniu.
Nie znamy powodów, nie rozumiemy aktualnej sytuacji. Projekt Targu Śniadaniowego skutecznie realizowany przez ostatnie dwa lata to :
– ponad 100 wydarzeń w przestrzeni publicznej miasta
– kilkanaście projektów realizowanych z instytucjami pozarządowymi
– tysiące mieszkańców Poznania spędzających czas wolny podczas weekendu w mieście
– miejsce pracy dla 10 młodych mieszkańców Poznania w każdy weekend
– miejsce prowadzenia działalności rozbudzającej i wspierającej młode firmy z branży gastronomicznej, dając szanse na naukę i poznanie branży
– miejsce aktywności fizycznej realizowanej bezpłatnie dla mieszkańców
– miejsce animacji i zabaw dla dzieci
– miejsce prowadzenia bezpłatnych warsztatów kulinarnych
– to wreszcie działalność zasilająca budżet miasta

Przykro nam to pisać, wiedząc że wielu z Was wyczekiwało tego sezonu. Ponad 90 podmiotów do tej pory współpracujących z Targiem Śniadaniowym w ciągu dwóch lat również zostało pozbawionych możliwości działania w aktualnej sytuacji.
Mamy nadzieje że przyszłość będzie bardziej kolorowa a aktualny Prezydent Miasta Poznania poświęci choć chwile na refleksję w zaistniałej sytuacji.

Serdecznie Was pozdrawiamy
Zespół Targ Śniadaniowy.

Szkoda, że w ten sposób kończy się ciekawa inicjatywa. poczekamy na oficjalne stanowisko miasta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz