POZnań

Poznań za pół ceny – ogrom atrakcji nie tylko kulinarnych!

Ogródki na Starym Rynku  Foto: PLOT

„Poznań za pół ceny” to jedna z najlepszych wizytówek miasta otwartego na turystów i mieszkańców miasta. W najbliższy weekend 30 kwietnia i 1 maja startuje po raz dziewiąty.

Brama Poznania Korzystając z propozycji na stronie www.poznanzapolceny.pl można zaplanować cały pobyt dla siebie, przyjaciół lub rodziny – zarówno atrakcje kulinarne jak i kulturalne, specjalny 50% rabat dla turystów przygotowały także hostele i hotele. Warto w programie wypatrywać nowości, szczególnie, że jest ich całkiem sporo.

Istotną częścią imprezy są atrakcje. Zarówno te tradycyjne, jak poznańskie muzea (większość z nich jest w soboty dostępna bezpłatnie), jak i mniej typowe. Wśród nich bardzo lubiane przez poznaniaków i turystów „Rogalowe Muzeum Poznania”.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowości, a wśród nich galeria rzeczywistości wirtualnej Virtual Quest oraz GearUp!, czyli symulator pasażerskiego samolotu boeing, połączony z kawiarnią w stylu lotniczym. Miłośników kultury przyciągnie między innymi Teatr Nowy. W ramach „Poznania za pół ceny” zaproponował spektakle „Dom lalki” i „Elvis”.

Wiele znanych miejsc zaprezentuje się z odświeżonym programem. Wśród nich Lech Browary Wielkopolski, który zaprasza nie tylko na zwiedzanie, ale także pokazy i szkolenia.

Ciekawostką będzie kolejny Forteczny Weekend, który tym razem będzie poświęcony stuletniej architekturze przemysłowej Lubonia (w programie m. in. zwiedzanie drożdżowni). Drugiego dnia bohaterką będzie Wieża Górnośląska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz związane z nimi wątki militarne.

Podobnie do ubiegłych lat, uzupełnienie programu będą bezpłatne wycieczki z przewodnikami. Poza klasycznymi, lubianymi zwłaszcza przez turystów, przygotowano także tematyczne. Będą poświęcone między innymi powojennemu Poznaniowi oraz Łazarzowi. Łącznie można wybierać spośród kilkunastu propozycji zwiedzania, także po angielsku i niemiecku.

„Poznań za pół ceny” to nasz „patent” na promocję miasta i jego okolic. Pragniemy pokazać turystom, że Poznań to świetne miejsce, które warto odwiedzić na weekend lub na kilka dni. Natomiast mieszkańcom chcielibyśmy przypomnieć, że mieszkają w fajnym mieście, w którym sporo się dzieje – tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, będącej organizatorem wydarzenia.

Poznań za pół ceny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz