BizNews

MAN sprzedaje swoje nieruchomości w Sadach

MAN Sady  Foto: Google Street View

Tereny, na których jeszcze stosunkowo niedawno montowane były autobusy, pójdą pod młotek. Produkcja zostanie przeniesiona do Starachowic.

O planach niemieckiego koncernu, którego większościowym udziałowcem jest Volkswagen pisaliśmy w listopadzie 2014. Wtedy jeszcze związkowcy liczyli na uratowanie blisko 900 miejsc pracy w Sadach.

Koncentracja całej produkcji autobusów w Starachowicach stanowi reakcję firmy MAN na słaby popyt i niewykorzystane moce produkcyjne – wyjaśniał wtedy Anders Nielsen z firmy MAN Truck & Bus – wszyscy pracownicy dotknięci powyższymi zmianami mogą przejść do naszego zakładu w Starachowicach, a dla tych, którzy zdecydują się przenieść przewidujemy atrakcyjne premie relokacyjne, gdyż potrzebujemy ich kompetencji.

Firma nie zmieniła jednak planów. Proces przenoszenia fabryki do Starachowic rozpoczął się na początku roku i powinien się zakończyć w ostatnim kwartale 2016 roku.

Nieruchomość, która ma zostać sprzedana ma 30.970 m² powierzchni użytkowej i jest zlokalizowana w pobliżu drogi ekspresowej S11. Całym procesem sprzedaży zając się ma firma CBRE.

Obecny właściciel, lokalne władze jak i CBRE liczą na pozyskanie inwestora, który stworzy nowe miejsca pracy zarówno dla osób z regionu jak i okolic – podkreśla Michał Żelazek z CBRE.

Teren, którego właścicielem jest jeszcze MAN jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i ma przeznaczenie produkcyjne i magazynowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz