POZnań

Spore utrudnienia w komunikacji od poniedziałku

Spore utrudnienia w komunikacji od poniedziałku  Foto: Google Street View

Pasażerowie bimb muszą się przygotować na utrudnienia. Będą objazdy i autobusy jeżdżące za tramwaj. Wszystko przez remonty, które spowodują zamknięcie aż 3 pętli tramwajowych.

Zaplanowane prace rozpoczną się w poniedziałek 18 kwietnia. Zamknięte dla bimb będą dojazdy na pętle Połabska, Piątkowska oraz Wilczak. Inaczej będzie funkcjonować pięć linii tramwajowych: 3, 4, 9, 10 i 11. Zostaną także uruchomione autobusy zastępcze T9 i T10. Prace remontowe mają potrwać około 2 miesiące.

Z uwagi na prace remontowe zamknięte zostaną trasy tramwajowe z mostu Teatralnego do pętli Piątkowska, a więc linie nr 9 i 11, Połabska linie nr 4 i 10 i Wilczak linia nr 3 – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Autobusy linii T9 będą kursowały z pętli Piątkowska przez Bonin, Winiary i Sołacz do mostu Teatralnego. Druga linia zastępcza, a więc autobusy T10 będą obsługiwać rejon Połabskiej i Murawy oraz Starych Winograd, Słowiańskiej i przystanku PST Słowiańska.

Podczas remontu zostaną między innymi wymienione szyny na przejeździe na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Libelta, remont sieci zasilającej, obejmujący wymianę słupów trakcyjnych na trasie tramwajowej na ulicy Murawa na odcinku od ulicy Winogrady do pętli Połabska. Wyremontowane zostaną także przystanki tramwajowe Bonin i Św. Leonarda na trasie od Bonina do al. Solidarności

Wykorzystując zamknięcie ruchu tramwajowego na Winogradach prowadzone będą prace w podstacji trakcyjnej Murawa przy ulicy Sołtysiej, która zapewnia zasilanie dla tramwajów na Winogradach i która w tym roku przejdzie kompleksową modernizację – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

 Tramwaj pl Wolnosci - 1960-61

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz