K U L T U R A

Behemoth zagra w końcu w Poznaniu!

Behemoth  Foto: mat. organizatora

Fani Behemotha spragnieni ostrych brzmień, po odwołanym dwa lata temu koncercie, wreszcie będą mieli okazję usłyszeć wokalistę Nergala na żywo. Dzisiaj pojawiła się informacja o zaplanowanym na 10 października koncercie w Poznaniu.

Behemoth właśnie ogłosił długo wyczekiwaną listę miast zawierających się w trasie koncertowej “Rzeczpospolita Niewierna”. Zespołowi w podboju ziem polskich towarzyszyć będzie szwajcarski Bolzer oraz ciesząca się coraz większym zainteresowaniem formacja Batushka. “Rzeczpospolita Niewierna” to trasa, podczas której zespół zaprezentuje w całości materiał ze swojej ostatniej płyty “The Satanist”. Oprócz wszystkich kawałków z ostatniego krążka, w setliście nie zabraknie najważniejszych utworów z całej historii zespołu, co w połączeniu z perfekcyjnym show scenicznym, z którego Behemoth słynie, jest gwarancją widowiska na najwyższym poziomie!

“Po 2 latach przerwy wracamy na deski polskich klubów, żeby zamknąć cykl koncertowy promujący album “The Satanist”. Na październikowych koncertach będziemy grali całą płytę od początku do końca, co jest pierwszym tego typu eksperymentem w naszej ponad dwudziestoletniej historii! Behemoth jest w absolutnie życiowej formie i damy temu dowód już za kilka miesięcy! Do zobaczenia!”

“The Satanist” to dziesiąty album w dyskografii Behemoth – ukazał się w lutym 2014 roku. Krążek miksował Matt Hyde znany ze współpracy ze Slayerem, a masteringiem zajął się Ted Jensen, który pracował m.in. z Metallicą i AC/DC. Krążek promowały single “Blow Your Trumpets, Gabriel”, “Ora Pro Nobis Lucifer” oraz “Messe Noire”. Światowa prasa określiła “The Satanist” najwybitniejszym dziełem w dotychczasowej karierze Behemoth, a album utrzymywał się bardzo długo na pierwszych miejscach światowych list sprzedaży. Od momentu ukazania się płyty zespół nie zwalnia tempa i koncertuje na największych festiwalach na całym świecie oraz wyprzedaje koncerty klubowe.

Poznański koncert zespołu Behemoth odbędzie się 10 października o 19:00 w MTP nr 2.

Behemoth

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz