Sport

Ślizgali się na Torze Poznań. I to jak!

Drift Master Grand Prix 2016 runda 1 - Tor Poznań 9.04.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Drift Master Grand Prix 2016 runda 1 - Tor Poznań 9.04.2016 r.

Po zimowej przerwie drifterzy powracają na tory. Inauguracyjne zawody wystartowały na torze Poznań. Emocji nie zabrakło, a kibice dopisali. Sobotnią I. rundę wygrał broniący mistrzowskiego tytułu – Piotr Więcek. W niedzielę, podczas II. rundy na najwyższym podium stanął Dawid Karkosik.

W tym roku do doświadczonych i licencjonowanych kierowców DMGP dołączyło kilku debiutantów. Dzięki piątkowym ćwiczeniom Drivers Search, młodzi drifterzy mogli sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi powalczyć o start w sobotnich kwalifikacjach. Z szansy skorzystali dwaj: Paweł Grosz sklasyfikowany na pozycji 10 oraz rzutem na taśmę z pozycji 16 – Dawid Sposób – najmłodszy obecnie zawodnik Ligi.

Niewątpliwie największą i najciekawszą niespodzianką dla kibiców oraz dla kierowców ligi, była obecność Irlandczyka Jamesa Deane – aktualnie najlepszego driftera w Europie. James wystartował w barwach BUDMATU, który w Poznaniu przyjął Go do teamu. Deane wykręcił siódmy wynik w sobotnich oraz pierwszy wynik w niedzielnych kwalifikacjach.

Całą rundę kwalifikacyjną wygrał Piotr Więcek z BUDMAT Auto (87,5 pkt. / 100) przed Krzysztofem Romanowskim z teamu Warriors (86,5 pkt./100) i Pawłem Trelą, który długo w poprzednim sezonie walczył ze swoim autem i widać, że wreszcie mistrz i jego maszyna zaczynają się dogadywać.

Drift Master Grand Prix 2016 runda 2 - Tor Poznań 10.04.2016 r.
Drift Master Grand Prix 2016 runda 2 – Tor Poznań 10.04.2016 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz