K U L T U R A

Małomiasteczkowy jarmark w Szreniawie

Jarmark w Muzeum w Szreniawie  Foto: Powiat Poznański

Już po raz piętnasty Muzeum Rolnictwa i Przemysłu zaprasza do odwiedzenia Jarmarku Wielkanocnego w Szreniawie. Na zwiedzających, jak co roku, czekać będzie wiele atrakcji. Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków małomiasteczkowych, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów kraju i zakupić ich wyroby, a także poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się świętami oraz wiosną.

Stanowiska te będzie można znaleźć na terenie całego Muzeum: na placu głównym, na terenie parku podworskiego, w pawilonie nr 8 oraz na terenie folwarku: w stodołach i oborach.

W programie jarmarku przewidziano m.in.: pokazy prac polowych z wykorzystaniem siły pociągowej zwierząt, pokazy wypieku chleba oraz wędzenia wędlin a także pracy ludowych i rzemieślników wraz ze sprzedażą ich wyrobów.

Rozkład jazdy Kolei Wielkopolskich do SzreniawyW drugim dniu trwania Jarmarku, w niedzielę 20 marca, Koleje Wielkopolskie uruchomią dodatkowe połączenia na trasie Poznań – Szreniawa – Poznań w promocyjnej cenie 5 zł w obie strony (oferta dotyczy wyłącznie pociągów dodatkowych poza połączeniami rejsowymi). Bilety do nabycia w kasach dworcowych lub u konduktora w dniu imprezy.

XV Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, 19-20 marca 2016r. w godz. 11.00 – 17.00

Atrakcje Muzeum w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz