POZnań

Rutkowski z zakazem wypowiadania się na temat Ewy Tylman

Konferencja w sprawie zaginięcia Ewy Tylman - Poznań 27.11.201  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Konferencja w sprawie nowych faktów dotyczących zaginięcia Ewy Tylman odbyła się w hotelu Mercure w dniu 27.11.2015 r.

Poznańska prokuratura zakazała Krzysztofowi Rutkowskiemu wypowiadania się na temat zaginionej w listopadzie Ewy Tylman.

Ewa Tylman ostatni raz była widziana w nocy z 22ego na 23ego listopada. W trakcie trwania śledztwa pod koniec zeszłego roku, pojawiało się wiele hipotez, co tak naprawdę stało się z dziewczyną. W międzyczasie rodzina zaginionej poprosiła o pomoc detektywa bez licencji, Krzysztofa Rutkowskiego, którego ustalenia często były sprzeczne z wersją policji. Na początku grudnia jego współpracownikowi, Radosławowi Białkowi został postawiony zarzut nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań. We wtorek Krzysztof Rutkowski został wezwany na policję w celu złożenia kolejnych zeznań. Wcześniej prokuratura zakazała słynnemu detektywowi wypowiadania się w sprawie poszukiwań Ewy Tylman.

Zamierzam nadal szukać Ewy, tego nikt mi zabronić nie może – stwierdził Rutkowski.

Zarzut zabójstwa o zamiarze ewentualnym usłyszał Adam Z., znajomy zaginionej, który od początku śledztwa zmieniał swoje zeznania. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

W ostatni weekend odbyły się kolejne masowe poszukiwania Ewy Tylman. Płetwonurkowie mieli przeczesywać koryto Warty na odcinku ok. 200 km. Równocześnie tereny nadwarciańskie sprawdzali również policjanci.

Poszukiwania Ewy Tylman

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz