POZnań

Świąteczna bimba

Bimba na ul. Podgórnej - 11.03.2013  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolorowa i z Gwiazdorami na pokładzie – w niedzielę 20 grudnia ponownie na ulice Poznania wyjedzie Świąteczna Bimba MPK. Poznański Gwiazdor jest niezależny od aury, a na tory swoim tramwajem wyjeżdża już od 14 lat.

Świąteczna bimba tradycyjnie co roku wyrusza w miasto podczas dwóch przedświątecznych niedziel. Poznaniacy mieli okazję odwiedzić ją już 13 grudnia – bimba kursowała od godz. 12:00 do godz. 18:00, a w środku można było zaśpiewać kolędy, wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody.

20 grudnia Świąteczna bimba ponownie wyjedzie na tory, a świąteczny, roziskrzony światełkami tramwaj ustrojony w bombki i świąteczne dekoracje będzie widać z daleka. Będzie go także słychać: członkowie Zespołu Pieśni i Tańca AWF będą na jego pokładzie śpiewać znane kolędy. Rozśpiewani studenci zachęcać będą do wspólnego śpiewania wszystkich pasażerów świątecznej bimby.

Wspólne kolędowanie to nie będzie jedyna atrakcja. Wszystkim dzieciom, które zechcą wziąć udział w konkursach i włączyć się do wspólnej zabawy, Gwiazdor będzie rozdawać podarki i słodycze. Pracownicy MPK mają nadzieję, że świąteczny tramwaj stanie się – jak co roku – bożonarodzeniową atrakcją Poznania, która wniesie na ulice miasta dużo radości i nastroju właściwego świętom. A przy okazji dowiezie wszystkich na Stary Rynek, na poznańskie Betlejem…

Tramwaj porusza się na trasie: os. Sobieskiego – trasa PST – Most Teatralny – Gwarna – Wrocławska – Kórnicka – Rondo Śródka – Plac Wielkopolski – Most Teatralny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz