Buk

Będą bejmy na wymianę starych pieców węglowych

Dym z komina  Foto: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Mieszkańcy Buku będą mogli liczyć na dofinansowanie wymiany starych, węglowych pieców na nowsze, bardziej przyjazne dla środowiska. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej oferty, powinny zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy.

Miasto i Gmina Buk przystąpiła do opracowania Planu gospodarki niskoemisyjnej – informują tutejsi urzędnicy – kluczowym elementem jego jest wyznaczenie celów strategicznych i szczegółowych, realizujących określoną wizję Miasta i Gmny w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz wdrożenia nowych technologii zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Jednym z elementów tego programu jest ograniczenie poziomu zanieczyszczeń. Będzie to możliwe miedzy innymi dzięki wymianie starych pieców węglowych na ogrzewanie bezemisyjne albo niskoemisyjne. Gmina chce dopłacać do takich inwestycji mieszkańców, którzy zamierzają wymienić je na kotły gazowe, olejowe, czy elektryczne. By zrealizować ten program władze Miasta i Gminy muszą między innymi zagwarantować bejmy.

Niezbędne jest pozyskanie informacji o ilości nowych pieców, które Państwo zamierzacie wymienić w latach 2016 – 2020 – wyjaśniają urzędnicy.

Wystarczy złożyć odpowiednią deklarację w tutejszym Urzędzie Miasta i Gminy do końca stycznia 2016 roku. W przypadku wątpliwości można kontaktować się z Konradem Woźniakiem, inspektorem ds. ochrony środowiska (tel. 61 888 44 42).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz