K U L T U R A

Dziwy na Wildzie

Psychodelicznego rocka po polsku i łotewsku na kontrabas, gitarę, perkusję i głos w wykonaniu zespołu Dziwy to atrakcje finału sezonu w Ogrodzie Wilda.

Ogrod WildaW minionym sezonie, w ogrodzie przy ul. Fabrycznej, który od trzech lat współtworzą mieszkańcy, Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie, Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska i Malta Festival Poznań, grali m.in. Bisquit i Small Mechanics.

Na wildeckim skwerze stanęła konstrukcja studentów architektury z krajów wyszehradzkich, a na ścianie zawisł wielkoformatowy kolaż autorstwa Darii Mielcarzewicz.

Co tydzień dzieci spotykały się w ogrodzie, żeby eksperymentować, tworzyć reportaż filmowy o dzielnicy, sadzić kwiaty, zioła i warzywa. Seniorzy wyszydełkowali okrycie dla jednej z ogrodowych ławek, a autorka bloga Zielona Wśród Ludzi pokazała mieszkankom kosmetyczne możliwości ziół, owoców i olejów.

Finisaż sezonu rozpocznie się piknikiem i warsztatami dla dzieci o godz. 17.00. Później, o godz. 18.30, na ogrodowej scenie muzycznej zagrają Dziwy.

Zespół wystąpił dotychczas na kilkudziesięciu scenach i zwyciężył w konkursach „Inea Gra” za teledysk do „Rogów” i „Roxy Debiut”, którego nagrodą był występ „na żywo” na antenie radia Roxy FM.

Koncertowe piknikowanie w Ogrodzie Wilda, ul. Fabryczna 4, 29 września, start godz. 17.00, wstęp wolny!

Zespół Dziwy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz