Łazarz

Ulica Głogowska się zapada

Ulica Głogowska się zapada  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Uspokajamy od razu, że zapada się tylko fragment tej ruchliwej ulicy, a dokładniej podłoże pod torowiskiem. Prace remontowe spowodują kilkudniowe problemy dla pasażerów bimb.

Podłoże pod torowiskiem na ulicy Głogowskiej, pomiędzy zajezdnią a skrzyżowaniem z Hetmańską zaczęło się zapadać już pod koniec sierpnia, o czym dowiedział się nieoficjalnie portal lazarz.pl. Bimby jadące na tym odcinku muszą w tej chwili zwalniać do 5 km/h, by nie powodować dalszego zapadania się torowiska.

Potrzebny jest pilny remont, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Prace przy naprawie torowiska rozpocząć się mają w środę 23 września i potrwają 5 dni.

Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 3, 5 i 8. Zawieszone zostanie kursowanie bimb na linii 14, a linia nr 19 będzie kursowała przez cały dzień. Wszystko wróci do normy po zakończeniu prac, a więc w niedzielę 27 września

Na czas prac remontowych zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza “za tramwaj” linii T14. Autobusy kursować będą z Górczynq przez ulicę Głogowską do ronda Kaponiera.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Poniżej ulica Głogowska około 1940 roku.

Głogowska, zdjęcie z początku okupacji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz