Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

6. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W ramach 8 kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmie u siebie drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. W najwyższej polskiej lidze obie drużyny rozegrały ze sobą zaledwie 8 razy. Poznaniacy zwyciężyli czterokrotnie, jeden raz górą byli bielszczanie i trzy razy w meczach tych ekip padł remis.

Poznaniacy, na cztery mecze przed własną publicznością, przegrali tylko jedno starcie, jedno zremisowali i dwa wygrali. Rok temu, 14 marca 2014 roku, lechici wygrali z Góralami 2:1 – ale był to bardzo trudny mecz, który rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie spotkania po golu Mateusza Możdżenia.

KKS Lech Poznań

0 - 1

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

• 22:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:24 Zawodnicy nawet nie przeszli dookoła boiska by podziękować kibicom za doping - ze spuszczonymi głowami zeszli do szatni. Za to oklaskami podziękował stadion Góralom.
  • 90+3 No i koniec... tak to się musiało skończyć. Lech przegrał z Podbeskidziem 0:1.
  • 90+3 Jeszcze ostatni,niecelny, strzał gości!
  • 90+1 Podbeskidzie: Jonkisz za Adu
  • 90' Znowu na raty strzelali poznaniacy i znowu brak precyzji dał o sobie znać.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Podbeskidzie: Janić za Kowalskiego
  • 87' Douglas z wolnego strzelał na krótki słupek i niewiele się pomylił.. a szkoda.
  • 86' Mójta ukarany kartką za faul na Hamalainenie.
  • 85' Znowu Możdżeń strzela na bramkę! Tym razem Burić szczęśliwie broni.
  • 84' Znowu zabrakło precyzji. Formella w polu karnym posłał piłkę wprost w obrońcę, by po chwili znowu strzelać.
  • 82' Cztery razy strzelali Lechici na bramkę Zubasa i ani razu nie zdołali go pokonać... Ten mecz naprawdę strasznie wygląda w wykonaniu poznaniaków.
  • 79' Kompletną niemoc widać na murawie w wykonaniu Lecha. Bez większych problemów goście podchodzą pod pole karne poznaniaków i strzelają, tak jak przed chwilą Szczepanik.
  • 77' W Lechu obrona Częstwochowy... właśnie strzelał Możdżeń ale Burić tym razem pewnie złapał piłkę.
  • 76' Przeliczył się Hamalainen... trzeba było głową a nie nogą kierować piłkę do bramki... tak zmarnowało się dobre zagranie Lovrencsicsa.
  • 74' Lech: Formella za Linttego
  • 73' Szkoda, że złość Paulusa Arajuuriego po nieudanej główce nie przekłada się na efekty na bosku...
  • 67' Podanie do Lovrencsicsa w pole karne, Węgier dopada piłki ale nie udaje mu się strzelić. Niestety dobiegając do linii kończącej boisko postanowił piętą cofnąć piłkę w środek pola karnego... niestety nawet nie trafił w piłkę.
  • 66' Z rzutu rożnego piłka trafia do Lovrencsicsa, ustawionego na wprost bramki! Węgier nieczysto strzela w stronę bramki i minimalnie się myli.
  • 65' Gajos ładnie się dzisiaj pokazuje. Przed chwilą Lovrencsics wrzucił do niego piłkę w przed pole karne ale nie udało się czysto uderzyć głową.
  • 63' Lech: Lovrencsics za Pawłowskiego
  • 60' Kamiński bezmyślnie wybija piłkę na aut marnując próby konstruowania ataku.
  • 58' Hamalainen przy linii kończącej boisko chciał wrzucić piłkę w przed pole bramkowe ale trafił prosto w ręce brakarza.
  • 56' Niestety tego należało się spodziewać... znowu zamieszanie w obronie i piłka ląduje w bramce po strzale Mateusza Szczepanika. Wynik 0:1.
  • 55' Szczepanik strzelał z 18 metrów. Celował w spojenie bramki ale pomylił się i nie trafił do siatki.
  • 52' Kownaś chciał rozciągnąć Zubasa w bramce podając piłkę do lepiej ustawionych kolego. Niestety nie udało się.
  • 50' Douglas wypatrzył Hamalaiena w polu karnym. Niestety wrzutkę do Fina przeciął Zubas.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Lech: Kownacki za Thomallę
  • 45' Koniec pierwszej połowy.
  • 45' I tak był spalony! Ale ta piłka powinna wpaść do bramki! Hamalainen zmienił tor lotu piłki muskając ją stopą tuż przed Zubasem. Futbolówka minęła bramkarza i trafiła prosto w słupek!
  • 42' Gajos piątego metra próbował głową umieścić piłkę w bramce! Jednak nie trafił nawet w piłkę.
  • 37' Kato koncertowo zmarnował okazję w polu karnym.
  • 36' Mateusz Możdżeń ukarany za nieprzepisowe przepychani ze swoim byłym kolegom klubowym Łukaszem Trałką.
  • 33' Kato faulował Linettego. Rzut wonly dla Lecha na połowie gości.
  • 30' Burić pewnie, ponad wszystkimi łapie piłkę wystrzeloną z rzutu rożnego.
  • 28' Rzut wolny do Lecha na połowie Górali. Kibice śpiewają - Kolejorz my chcemy gola!. Trudno się im dziwić. Choć i gwizdy po strzale na bramkę były zasłużone.
  • 20' Świetne odegranie zewnętrzną częścią stopy Pawłowskiego do Gajosa! Maciej wpadł w pole karne za piłką i strzelił z ostrego konta wprost w nogę Zubasa.
  • 16' Kędziora ukarany kartką za wejście, od tyłu w nogi pomocnika gości.
  • 14' Arajuuri pewnie blokuje Demjana, jednak ten zdołał odegrać piłkę. Chwilę później futbolówka wraca pod nogi napastnika, który strzela - piłka odbija się od niepewnego Burića. Serb pobiegł jeszcze w stronę piłki by ją przejąć po za polem karnym co mu się udało.
  • 9' Podbeskidzie: wymuszona zmiana, Kowalski za kontuzjowanego Damiana Chmiela.
  • 6' Barry Douglas ukarany żółtą kartką za zbyt brutalny atak na zawodnika drużyny przeciwnej.
  • 5' Linetty ładnie rozpoczął akcję Lecha przed polem karnym gości podając na prawą stronę do Gajosa. Nowy zawodnik Lecha płasko posłał piłkę do Hamalainena, którzy strzelając trafił wprost w Zubasa. Później jeszcze była dobitka i kolejna! Zubas na nieszczęście poznaniaków świetnie bronił.
  • 1' Jeszcze nie minęło sekund gry i już jest rożny dla Lecha.
  • 0' Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy, co oznacza, że spotkanie się rozpoczyna.
  • 20:26 Dzień dobry! Przed nami mecz 8. kolejki Ekstraklasy. To już piąte spotkanie Lecha z Podbeskidziem na poznańskim obiekcie. Do tej pory padły dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna przegrana. Jak będzie dzisiaj? Okaże się za niespełna 3 minuty.

Składy drużyn:

Lech Poznań
Burić, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Gajos, Linetty, Tralka (kpt.), Pawłowski, Hamalainen, Thomalla
rezerwa: Kotorowski, Kadar, Lovrencsics, Dudka, Ceesay, Kownacki, Formella
trener: Maciej Skorża

Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zubas, Mójta, Nowak, Horoszkiewicz, Pazio, Kato, Możdżeń, Adu, Szczepaniak, Chmiel (kpt.), Demjan
rezerwa: Kaczmarek, Kowalski, Kołodziej, Jonkisz, Janić, Lazarus, Hiszpański
trener: Dariusz Kubicki

Sędzia główny: Paweł Gil
Kibiców: 11902

Pierwszy mecz Lecha Poznań w ramach eliminacji do Ligi Eurpy, gdzie pokonał na Inea Stadionie Videoton FC 3:0 - 20.08.2015 r.
Pierwszy mecz Lecha Poznań w ramach eliminacji do Ligi Eurpy, gdzie pokonał na Inea Stadionie Videoton FC 3:0 – 20.08.2015 r.