Aglomeracja

Kina pod chmurką – to już (prawie) koniec!

Upały tego lata to już prawdopodobnie historia. Wkrótce w czasie przeszłym mówić też będziemy o seansach w kinach plenerowych, które jeszcze cieszą się dużą popularnością. Do końca wakacji, a więc i tej kulturalnej atrakcji, zostały niecałe dwa tygodnie.

To już zatem niemal ostatnia szansa, by w pięknych okolicznościach przyrody zobaczyć filmy na mniejszym, bądź większym ekranie. Ci, którzy już w takich seansach brali udział potwierdzają, że warto. Nawet, jeśli wyświetlany jest film dobrze nam znany. Niektóre kina pod chmurką zapraszają w tym tygodniu niestety na ostatnie już seanse.

Już we wtorek (18.08) będziemy mogli zobaczyć film w Kinie Po Sąsiedzku, które zaprasza na nowy parking TBS w Koziegłowach. Mamy nadzieję, że seanse będą pretekstem do sąsiedzkich spotkań, pogawędek i wspólnie spędzonego czasu – przekonują organizatorzy. Przedostatnim filmem, który zostanie tutaj zaprezentowany będzie Magia w blasku księżyca w reżyserii Woddy’ego Allena. Ten seans rozpocznie się we wtorek (18.08) o godzinie 21:15.

Dzień później można planować wypad do Kina na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. W tym tygodniu obejrzymy tutaj film Underground. Ten obraz wyreżyserowany przez Emira Kusturice znany jest nie tylko niezwykłej, absurdalnej i pełnej aluzji historii, ale też z doskonałej muzyki Gorana Bregovicia. Polecamy i zapraszamy w środę (19.08) na godzinę 21:30. Gdyby nagle pojawił się deszcz pokaz zostanie przeniesiony na Szachownicę.

Ostatni seans pod chmurką zorganizowany będzie natomiast w kinie na Gliniankach w Mosinie w najbliższy czwartek (20.08). Później zostaną już tylko filmy wyświetlane pod dachem i nie będzie to wielki dach nieba, a zwykły dach oparty na czterech ścianach.

Kino na Gliniankach

 Również ostatni raz w tym sezonie zaprasza do siebie Kino Letnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na film Królowie Lata. To historia trójki nastolatków, którzy mają dość słuchania rodziców. Podczas wakacji chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. Uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Reszty dowiecie się w czwartek (20.08) o godzinie 21:30.

Tłumy zapewne pojawią się w ten weekend w Kinie Letnim nad brzegiem Jeziora Malta. Najpierw zobaczymy film Dredd, który zostanie przedstawiony w piątek (21.08) o godzinie 21:00. W kolejnym dniu, a więc w sobotę zostanie wyświetlony film Jestem Bogiem. Ten seans także rozpocznie się o 21:00.

Kino Letnie Zorza zorganizowane w Atrium Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie (ul. Mściszewska 10) zaprasza w piątkowy wieczór. Tym razem będzie to film… niespodzianka. Organizatorzy lubią być tajemniczy i zamiast tytułu umieścili obrazki. Wiadomo, że będzie to film opowiadający jakąś fantastyczną historię. Tytułów pasujących do zagadki może bardzo dużo. Wszystko wyjaśni się w piątek o 21:30.

 Kino na Dziedzińcu Sztuki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz