POZnań

Chętniej korzystamy z rowerów miejskich

Rowery Miejskie na Zielonej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Poznaniacy mają do dyspozycji 37 stacji i ponad 440 rowerów miejskich. Nowe stacje powstały w kolejnych lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców w ramach konsultacji społecznych. Są to: Os. Lecha (Chartowo/Piaśnicka), Nowe Zoo, Garbary (pętla autobusowa), Wilczak, Traugutta, Malta Ski, Zielona.

Wszystkie stacje wyposażono w nowy system zabezpieczeń, natomiast stacje w nowych miejscach – także w ekrany dotykowe, gdzie jest możliwość płacenia za wypożyczenia przy terminalach za pomocą kart kredytowych, debetowych i zbliżeniowych.

Jak informuje Nextbike, operator PRM, uruchomienie systemu w całkowicie nowej, powiększonej formule zaowocowało rekordowym zainteresowaniem tą formą ekologicznego i taniego transportu publicznego.

Od 13 lipca rowery miejskie były wynajmowane 10 090 razy. Dla porównania, liczba wynajmów od 1 do 12 lipca sięgnęła niecałe 4 000, a przez cały czerwiec – niewiele ponad 9 000. Ponadto, 24 lipca ustanowiony został nowy dzienny rekord wypożyczeń w całej historii PRM (od 2012 roku) – wynosi on obecnie 835 wynajmów.

Rosnąca popularność PRM wpływa na to, że coraz więcej mieszkańców chce wypróbować rowery miejskie. Od 13 do 28 lipca Nextbike Polska odnotował 1 703 rejestracje, czyli więcej niż przez cały czerwiec czy maj.

Ponad dwukrotna rozbudowa poznańskiej sieci oraz wdrożenie najnowocześniejszych obecnie rozwiązań w Polsce, bezpośrednio przełożyły się na znaczący wzrost zainteresowania rowerami miejskimi. Jeżeli zestawimy czas, w którym PRM działa w nowej formule z analogicznym okresem w czerwcu, okaże się, że natężenie rejestracji wzrosło o ponad 300%, a natężenie wypożyczeń – o ponad 200% – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W sumie, od chwili inauguracji Poznańskiego Roweru Miejskiego w kwietniu 2012 roku, liczba zarejestrowanych użytkowników sięgnęła 25 553, a liczba wynajmów – 193 929.

Dla wygody rekomendowane jest ściągnięcie aplikacji mobilnej Nextbike, dzięki której można szybko sprawdzić zarówno aktualny stan konta, kod zapięcia szyfrowego aktualnie wynajętego roweru, prawidłowość zwrotu roweru do elektrozamka, jak również np. zapełnienie stacji rowerowych w okolicy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz