Stare Miasto

Jakie koszulki Lecha na rewanż z FC Basel? Decyduj!

Wybieramy koszulki na mecz rewanżowy z FC Basel  Foto:

Klub i jego sponsor STS udostępnią miejsce na koszulkach w rewanżowym meczu z FC Basel jednej z trzech organizacji dobroczynnych. O tym które logo znajdzie się na strojach piłkarzy decydować będą kibole.

Do akcji zaproszona została Drużyna Szpiku, Fundacja RAK OFF oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Głosowanie jest otwarte dla wszystkich internautów i rozpoczęło się dzisiaj (28.07) w samo południe.

Swój głos każdy kibic może oddać na stronie www.koszulkanabasel.pl – wyjaśniają pomysłodawcy – piłkarze Lecha zagrają w strojach ze wskazanym projektem w rewanżowym meczu z FC Basel, w środę 5 sierpnia, a po spotkaniu w Bazylei koszulki zostaną zlicytowane, a dochód zasili konto zwycięskiej organizacji.

To nie pierwsza taka inicjatywa firmy STS, która jest sponsorem Kolejorza. W sezonie 2013/14 na koszulkach w meczu z Honka Espoo miał się znaleźć logotyp akcji KolorujeMY, jednak UEFA nie wyraziła na to zgody.

Mieliśmy do wyboru dwie drogi. Albo zagrać bez logotypu STS na koszulce, albo wspólnie poszukać takiego rozwiązania, które przyczyni się do czegoś dobrego. Zgodnie stwierdziliśmy, że jednorazowe udostępnienie miejsca na trykocie meczowym zwróci uwagę wielu kibiców – podsumował Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań – podobnie było kilka lat temu, gdy piłkarze Lecha grali z logotypem akcji Wygraj Życie. Chcemy jednak, by tym razem w akcję kibice zaangażowali się już na etapie wyboru partnera. Zależy nam na tym, by każdy mógł się utożsamiać z ideą szerzoną przez fundację, której logotyp zaprezentujemy podczas tak ważnego meczu.

Głosować na wybrną przez siebie organizację można na stronie www.koszulkanabasel.pl. Głosy przyjmowane będą do czwartku 30 lipca do godziny 23:59.

Organizacje, których logotyp możne znaleźć się na koszulkach meczowych to:

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel naszej Drużyny. Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności. Wnosimy do niej to, co mamy najpiękniejszego, co umiemy, robimy i lubimy. Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choćby jedno ludzkie życie, a w niejednym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno się znajdzie. W szeregach znalazły się osobistości życia publicznego oraz gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Obok znanych nazwisk ten zespół tworzy cały szereg ludzi, na co dzień anonimowych, a w dniu egzaminu z człowieczeństwa stających ramię w ramię z wielkimi tego świata. Więcej informacji na www.druzynaszpiku.com.pl.

Fundacja RAK OFF prowadzi działania mające na celu wsparcie osób onkologicznie chorych. Pomagamy dzieciom, dorosłym oraz ich rodzinom. Oferujemy darmowe porady psychologiczne, psychoterapeutyczne, grupy wsparcia, konsultacje dietetyczne oraz prawne. Małym pacjentom refundujemy koszty leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego, transportu do ośrodków medycznych. Wspieramy rodziny chorych zapewniając ubrania, środki czystości, materiały szkolne i papiernicze. Remontujemy mieszkania i przystosowujemy do potrzeb chorych dzieci. Dostarczamy żywność oraz produkty drogeryjne. Uświadamiamy, uczymy i skłaniamy do badań regularnych badań profilaktycznych i większej świadomości społecznej. Więcej informacji na www.rakoff.pl.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu pozyskuje, bada i przygotowuje krew oraz jej składniki dla szpitali z terenu prawie całego województwa wielkopolskiego. Posiada 13 Oddziałów Terenowych. Centrum posiada również trzy mobilne ambulanse do poboru krwi tzw. krwiobusy, ponadto, organizuje stacjonarne akcje poboru krwi w budynkach różnych instytucji. Opracowuje i wdraża programy edukacyjne, promujące oddawanie krwi. Regularnie przeprowadza zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce krwiodawstwa, dawstwa szpiku, szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prowadzi również Ośrodek Dawców Szpiku, który pozyskuje potencjalnych dawców do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku oraz koordynuje procedury przeszczepu szpiku. Więcej informacji na www.rckik.poznan.pl.

Wybieramy koszulki na mecz rewanżowy z FC Basel

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz