POZnań

Ciekawe losy poznaniaków’56

Trwają już oficjalne obchody rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Oprócz uroczystości w miejscach związanych z tymi wydarzeniami będzie można również między innymi poznać losy ludzi, którzy uczestniczyli  w walkach, bądź też bronili ich podczas procesów.

Jedną z takich postaci jest słynny adwokat Stanisław Hejmowski, który był obrońcą oskarżonych w procesach Poznańskiego Czerwca ’56. Opowiadać o nim będzie Ireneusz Adamski prawnik, badacz życia i działalności Stanisława Hejmowskiego, autor stałej wystawy o obrońcy prezentowanej w czytelni IPN w Poznaniu i współrealizator filmu dokumentalnego o tym poznańskim adwokacie.

Poznań to nie tylko zabytki czy osiedla mieszkaniowe, to także losy osób z nim związanych, wpływających na jego dzieje – wyjaśniają organizatorzy spotkania – historię ludzi i rodzin, które stanowiły i nadal stanowią żywą tkankę naszego miasta, przybliżamy na spotkaniach z cyklu Twórcy Poznania.

Spotkania te mają nie tylko charakter odczytów, ale także otwartych konwersatoriów, prezentacji wspomnień i osobistych relacji uczestników. Najbliższe, poświęcone Stanisławowi Hejmowskiemu odbędzie się w sali wielofunkcyjnej w Bramie Poznania dzisiaj (25.06) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Stanisław Hejmowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz