Aglomeracja

Ale flaga! Największa w Wielkopolsce.

Strażącka flaga na Masztalarskiej  Foto: PSP w Poznaniu

Wywieś flagę! Strażacy dają dobry przykład! Wielkopolscy strażacy zapraszają 2 maja do swoich strażnic na obchody Dnia Flagi. W tym roku główne uroczystości rozpoczną się w Poznaniu o godz. 11:00 na placu pomiędzy ulicą Masztalarską w Wolnica.

Strażącka flaga na Masztalarskiej Foto: PSP w Poznaniu Główną atrakcją będzie wywieszenie olbrzymiej flagi narodowej na najwyższym w naszym województwie, bo aż 53-metrowym podnośniku koszowym z poznańskiej jednostki wysokościowej.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnią orkiestra strażacka ze Słupcy oraz dziecięcy zespół wokalny z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dla najmłodszych czekać będzie również słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej – oczywiście w kolorach białym i czerwonym.

Na zakończenie uroczystości, uczestnicy otrzymają białe i czerwone balony oraz zostaną poproszeni o utworzenie z nich Flagi Narodowej. Przedsięwzięcie to zostanie uwiecznione na pamiątkowym zdjęciu, na którym każdy będzie mógł siebie rozpoznać. Zdjęcie zostanie wykonane oczywiście ze strażackiego podnośnika. Serdeczne zapraszamy wszystkich Poznaniaków i Wielkopolan do udziału w uroczystościach Dnia Flagi.

Po tych wszystkich atrakcjach, będzie można zobaczyć, przygotowane specjalnie na tą okazję, pokazy działań strażacki, a po nich zwiedzić wozy bojowe, zapoznać się ze sprzętem ratowniczym oraz odwiedzić nasze stoisko edukacji o bezpieczeństwie zorganizowanego w ramach programu “Zgaś ryzyko”.

Warto wspomnieć, że w tym dniu, we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego uroczyście zostanie podniesiona Flaga Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzień Flagi u Strażaków Foto: PSP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz