Aglomeracja

Fałszywy geodeta

Fałszywy geodeta  Foto: KMP

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali fałszywego geodetę, który oferował do sprzedaży wypożyczony sprzęt. Straty na jakie naraził właścicieli wypożyczalni to blisko sto tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu za oszustwo i posługiwanie się fałszywym dokumentem zatrzymali 32-latka. Mężczyzna na początku stycznia w Kobylnicy w woj. pomorskim oraz w Krakowie w woj. Małopolskim wypożyczył specjalistyczny sprzęt geodezyjny, którego nie zamierzał w ogóle oddać. Następnie podawał się za geodetę, który chce zamknąć działalność. Kontaktował się z różnymi geodetami na terenie całego kraju i oferował im urządzenia w bardzo atrakcyjnych cenach.

W chwili gdy do jednego z właścicieli wypożyczalni sprzęt nie powrócił, mężczyzna o wszystkim zawiadomił Policję. Ponadto drogą elektroniczną poinformował innych geodetów, że jego nieuczciwy klient może próbować sprzedać wypożyczony od niego sprzęt .

Wiadomość ta dotarła do jednego z geodetów na terenie Poznania. Do niego właśnie odezwał się mężczyzna oferujący sprzęt w podejrzanie niskiej cenie. Mężczyzna o wszystkie poinformował Policję. Funkcjonariusze w miejscu gdzie miało dojść do transakcji zatrzymali geodetę-oszusta. Ponadto na przyległym do firmy terenie mundurowi zatrzymali jego kolegę, który z całym sprzętem czekał w samochodzie. 35-letni kolega nie chciał poddać się zatrzymaniu i próbował zmusić policjantów do odstąpienia od czynności.

32-letni mieszkaniec powiatu śląskiego usłyszał zarzut oszustwa i posługiwania się fałszywym dokumentem za co grozi mu do 8 lat więzienia. Jego kolega odpowie za zmuszenie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej. Za to grozi mu kara więzienia do lat 3.

Skradziony sprzęt wrócił do prawowitych właścicieli.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz