POZnań

Otwarto setną biblioteczkę małego pacjenta

Otwarcie 100. biblioteczki małego pacjenta - 03.03.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Otwarcie 100. biblioteczki małego pacjenta - 03.03.2015 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterTo już setna biblioteczka młodego pacjenta – najnowsza została otwarta w Szpitalu im. Jonschera w Poznaniu. Bez przemówień, bez przecinania wstęgi ale za to z udziałem Natalii Niemen i Macieja Narożnego, który czytali dzieciom ulubione bajki.

Najpierw Maciej Narożny przeczytał fragmenty książki “Elmer, słoń w kratkę”. Ci, którzy znają Narożnego z anteny Eski wiedzą że potrafi stworzyć niesamowity klimat i nawiązać dobry kontakt ze słuchaczami. Jego interpretacja bajki była świetną zabawą dla dzieciaków, które uśmiechały się i chichotały!

Później pojawiła się Natalia Niemen, która jak sama przyznaje woli kupować książki dla swoich dzieci w antykwariacie niż w księgarni. Przyniosła ze sobą jedną z moich ulubionych – Przygody Barona Munchausena.

Biblioteka powstała w sali szkolnej Zespołu Szkół Specjalnych nr 110 w dla dzieci przewlekle chorych w Poznaniu. Z inicjatywy fundacji “Zaczytani” wspieranej przez sklep internetowy dzieci dostaną książki, które wzbogacą naszą bibliotekę szkolną – mówiła Beata Łukomska, dyrektorka szpitalnej szkoły.

W akcję włączona została także biblioteka wojewódzka, w której pod koniec lutego także odbyła się zbiórka książek. W ten sposób zebrano ponad 2,5 tys. woluminów, które zasilą także inne biblioteczki. W tym roku ma ich jeszcze powstać kolejna setka!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz