Aglomeracja

Przerwa PEKA

Peka czytnik  Foto: ZTM

Peka czytnik Foto: ZTMZ powodu prac modernizacyjnych konieczne jest wyłączenie serwerów systemu PEKA – informuje ZTM na swoich stronach. W piątek 23 stycznia od godz. 20:00 nie będzie działał m.in. portal peka.poznan.pl. Co ciekawe ZTM nie podaje, kiedy przerwa zostanie zakończona.

W piątek, ok. godz. 20:00 (po zamknięciu Punktów Obsługi Klienta) rozpoczną się prace modernizacyjne, które powodują konieczność wyłączenia serwerów PEKA. W związku z tym nieczynna będzie strona internetowa www.peka.poznan.pl, niemożliwy zatem będzie zakup i przedłużenie biletu okresowego, doładowanie konta tPortmonetki, czy przesłanie reklamacji przez Internet. Nie będzie można również kupić biletów w Punktach Sprzedaży Biletów zarządzanych przez ZTM.

Wyłączenie nie ma wpływu na działanie czytników karty PEKA w pojazdach, które funkcjonują niezależnie. Mogą jednak pojawić się kłopoty z transferem biletów kupionych przez Internet w późnych godzinach popołudniowych.

Jednocześnie informujemy, że bez zakłóceń działać będą biletomaty nowego typu, w których można kupić bilety jednorazowe, doładować tPortmonetkę, kupić lub przedłużyć bilety okresowe (płacąc kartą lub gotówką) oraz część Punktów Sprzedaży Biletów.

Co ciekawe ZTM na stronie peka.poznan.pl nie informuje użytkowników o planowanej przerwie. Według urzędników informacja zaszyta na stronie ZTM powinna być wystarczająca dla mieszkańców.

Aktualizacja 13:00: Prace zakończą się we wczesnych godzinach rannych w sobotę 24 stycznia – odpowiada na nasze pytanie Agnieszka Smogulecka z Działu Komunikacji Społecznej ZTM.		
		
			
	
				
				

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz