K U L T U R A

Baletowe zimowe obrazki

Impresje-zimowe  Foto:

Aula im. Brunona Czajkowskiego na poznańskich Jeżycach staje się miejscem, w którym regularnie gości muzyka, taniec, akrobatyka, gdzie można zobaczyć spektakle baletowe. Już po raz kolejny Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź oraz Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna zapraszają od 17 stycznia na zimowe spektakle w wykonaniu uznanych artystów i dzieci.

Impresje-zimowe– To już tradycja, że zimą po świętach wystawiamy spektakl przygotowany specjalnie przez dzieci i dla dzieci – mówi Anna Niedźwiedź, właścicielka szkół. – Tym razem zabierzemy wszystkich do krainy wypełnionej muzyką Gabriela Kaczmarka i scenami baletowymi.

Impresje Zimowe podobnie jak schumannowskie Winterreise, to cykl połączonych ze sobą obrazów i przeplatających się opowieści, swoją inspirację czerpiących z zimowego krajobrazu i kulturowych wyobrażeń dotyczących tej pory roku.

W „Impresjach Zimowych” przewodnikami po krainie tańca są zabawny bałwanek, mroczny kruk i piękne śnieżynki. Uważni widzowie, którzy wsłuchają się, odkryją ukryte w warstwie dźwiękowej motywy polskich i zagranicznych kolęd oraz nawiązanie do tradycji jasełkowej. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

W rolach głównych wystąpią profesjonalni tancerze i aktorzy a także adepci szkól artystycznych.

Szkoła Anny Nieźwiedź Foto: Tomasz Strabel 2014

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz