DLA STUDENTA

#TAM_NA_JEŻYCKIM#1 i innych rynkach

Tam na Jeżyckim (3)  Foto: WSNHiD

Epilog nie zawsze musi oznaczać końca. Wystawa #TAM_NA_JEŻYCKIM#1 jest artystycznym zwieńczeniem projektu studenckiego związanego z akcją wymiany książek „czyTAM NA JEŻYCKIM”.

Tam na Jeżyckim (3) Foto: WSNHiDGrudniowy projekt na Jeżycach spotkał się z ogromnym zainteresowaniem poznaniaków, dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą akcję i stworzyć z niej wydarzenie cykliczne, które będzie pojawiać się na różnych poznańskich rynkach. Kolejna edycja powinna pojawić się już wiosną – mówi Patrycja Marcysiak, jedna z organizatorek akcji czyTAM NA JEŻYCKIM.

Studenci i studentki III roku kulturoznawstwa WSNHiD pod przewodnictwem prof. Izabeli Kowalczyk postanowili uwiecznić to wydarzenie organizując wystawę zdjęć dokumentujących przedsięwzięcie.

Zdjęcia, które będą prezentowane, wykonane zostały za pomocą telefonów komórkowych przez studentów i studentki kulturoznawstwa WSNHiD oraz przez zaproszonych gości (m.in. fotografkę z Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej – Gohę Radziszewską).

Akcja zorganizowana przez naszych studentów i studentki wpisała się w ekonomię daru, a Rynek Jeżycki zamienił się tego zimnego grudniowego dnia w miejsce magiczne. Tę magię oddają również prezentowane na wystawie amatorskie zdjęcia. Przy okazji warto też zastanowić się nad tym, czy fotografia mobilna stanowi obecnie przyszłość fotografii w ogóle?”– mówi prof. Izabela Kowalczyk.

Właśnie tę ekonomię daru studenci WSNHiD chcą kontynuować. Podczas trwania wystawy będzie można również wymienić książki na specjalnie do tego przygotowanym regale. Studenci mają nadzieję, że w przyszłości zwyczaj ten stanie się stałym elementem życia uczelni.

Otwarcie wystawy #TAM_NA_JEŻYCKIM#1 odbędzie się 18 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz