K U L T U R A

Poznań inaczej – wystawa fotografii

Poznań Śródka  Foto: Erik Witsoe

Poznań Śródka Foto: Erik WitsoeDo ostatnich godzin trwały przygotowania do wernisażu wystawy fotografii, którą będziemy mogli oglądać w przestrzeniach Bramy Poznania. Zdjęcie, które widzimy obok zrobił jeden z autorów, gdy szedł popracować nad ekspozycją.

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane trzy autorskie spojrzenia na Ostrów Tumski i Poznań. Wystawione będą fotografie Erika Witsoe, Łukasza Gdaka oraz Karola Wysmyka.

Każdy kadr wystawy to indywidualna opowieść, która pokazuje nasze miasto inaczej – wyjaśniają organizatorzy – spojrzenie na Poznań inaczej to nie tylko próba dostrzeżenia nowych, dotąd nieznanych miejsc, ale przede wszystkim możliwość odszukania innych, niecodziennych znaczeń tej przestrzeni.

Ekspozycja jest kontynuacją poszukiwań obrazów dziedzictwa, które zapoczątkowane zostało wystawą „Przestrzeń dziedzictwa”. Wtedy wypowiadać mógł się każdy. Tym razem głos przekazujemy Autorom, którzy na co dzień zajmują się fotografią – dodają organizatorzy.

Wystawę będziemy mogli oglądać w Bramie Poznania do niedzieli 21 września w godzinach otwarcia Bramy. Jej wernisaż odbędzie się w piątek 11 lipca o godzinie 17:00. Wstęp bezpłatny.

Czy te zdjęcia również znajdą się na wystawie? Sprawdźcie to sami. Fotograficzną działalność Erika Witsoe, poznaniaka z wyboru możecie śledzić na jego profilu na fb – kliknij tutaj.

Poznań Jeżyce Foto: Erik Witsoe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz