Aglomeracja

Spływy kajakowe po Warcie

ICHOT - Brama Poznania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

ICHOT - Brama Poznania Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPodczas wakacji czterokrotnie organizowane będą spływy kajakowe po Warcie. Będzie to okazja by zobaczyć ważne zabytki Ostrowa Tumskiego z poziomu rzeki, ale też do obejrzenia miasta z tak niecodziennej perspektywy.

Zastanawialiście się kiedyś jak duża jest wyspa katedralna? Między innymi to będzie można sprawdzić podczas wakacyjnych spływów kajakowych wokół Ostrowa Tumskiego, które odbywać się będą w lipcu i sierpniu.

Nie musisz wyjeżdżać z miasta, by spędzić czas na wodzie, w kajaku,  zrelaksujesz się w otoczeniu przyrody, z nami na chwilę zapomnisz, że jesteś w mieście – przekonują organizatorzy – udział w spływie kajakowym trwać będzie tylko półtorej godziny, nie za długo, nie za krótko.

Na spływ można przyjść samemu, ale na pewno weselej będzie z przyjaciółmi, czy rodziną. W spływie mogą brać udział dzieci od 7 lat. By wypłynąć kajakiem po Warcie trzeba się zapisać i zapłacić za bilet (szczegóły poniżej).

Spływy kajakowe organizowane będą w niedziele co dwa tygodnie. Po raz pierwszy 13 lipca o 10:30, 12:30 i 14:30. Później jeszcze 27 lipca oraz 10 i 24 sierpnia, za każdym razem o tych samych godzinach.

Kupując bilet otrzymujemy miejsce w kajaku dwuosobowym. Jeżeli zgłaszasz się sam, znajdziemy Ci kogoś do pary – dodają organizatorzy. Oprócz tego oczywiście kapok i wiosło, opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą w potrzebie, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo, ubezpieczenie każdego zgłoszonego uczestnika. Dodatkowo każdy uczestnik spływu, który pokaże w kasie Bramy Poznania bilet ze spływu otrzyma bilet ulgowy do Bramy Poznania. W cenie biletu jest także przyjemnie spędzony czas i relaks na wodzie – podkreślają organizatorzy.

Bilety kosztują 15,00 złotych od osoby. Można je kupić klikając tutaj. System sprzedaży poda dalsze instrukcje dotyczące zakupu biletu.

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz