K U L T U R A

Startuje kolejny międzynarodowy festiwal teatralny

Spektakl Audiopyłki  Foto: mat.prasowe

W pierwszych dniach lipca Scena Wspólna przy Cytadeli opanowana zostanie przez najmłodszych widzów, którzy wyruszą na spotkania ze sztuką, często po raz pierwszy. W Poznaniu trwają przygotowania do międzynarodowego festiwalu sztuki dla dzieci – Sztuka Szuka Malucha.

Spektakl Audiopyłki Foto: mat.prasoweNajsilniej na festiwalu reprezentowany jest teatr oraz wydarzenia interaktywne, ale pojawią się również filmy animowane, instalacje, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych, integrujące wiele dziedzin artystycznych. Maluchy zobaczą spektakle z Danii, Niemiec i Włoch oraz produkcje polskie: z Białegostoku, Wałbrzycha, Gdańska i Poznania. Będzie to już siódma edycja festiwalowych działań pod szyldem Sztuka Szuka Malucha w Poznaniu, następnie zawędrują one także do Gdańska.

Sztuka Szuka Malucha jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów i dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najnajmłodszych odbiorców sztuki, a więc dzieci od 0 do 5 lat.

Każde wydarzenie festiwalowe to czas spotkania dzieci i dorosłych, czas wspólny – ważny i inspirujący. Czas, w którym pokolenia mogą poznać się na nowo, odnaleźć płaszczyzny porozumienia, na których kiełkować może twórczość, tak istotna dla harmonijnego rozwoju dziecka. W tegorocznym programie znajdą się, jak zawsze, spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne eksplorujące różnorodne ścieżki komunikacji z maleńkim odbiorcą. Istotną częścią będą także wydarzenia interaktywne – warsztaty i instalacja, których zadaniem będzie pobudzanie kreatywności dzieci i rodziców – mówi Barbara Małecka, kuratorka projektu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz