Sport

Jak trenują poznańscy maratończycy. Szybkie wideo

14 Maraton Poznań (5)  Foto: Marek Zakrzewski

Na liście startowej 15 Poznań Maraton jest już ponad 1800 uczestników. To znak, że zainteresowanie imprezą, która odbędzie się 12 października, jest coraz większe. Na YouTube możemy obejrzeć już pierwszy z pięciu filmów promujących bieg, zatytułowany ,,Życiówka”.

14 Maraton Poznań (5) Foto: Marek ZakrzewskiWszyscy bohaterowie filmów są mieszkańcami Poznania. Kilkakrotnie uczestniczyli już w sportowych zmaganiach. Bieganie ma dla nich określoną wartość, ale każdym kierują inne powody, inne motywacje. Jedni biegną dla zwycięstwa, inni w każdym starcie walczą o lepszy czas, dla jeszcze innych ważniejsze jest sprawdzenie siebie, bieg z innymi. Filmy odnoszą się do hasła maratonu – ,,Różne cele, wspólna droga”. Każda z tych osób pokazywana jest w filmie w kontekście swojego celu.

Bohaterką ,,Życiówki” jest Justyna, studentka Akademii Wychowania Fizycznego. Bieganie jest jej codziennością. Zamiłowanie do tej dyscypliny przekłada się na jej udział np. w biegach całodobowych.

Film czerwcowy będzie zatytułowany ,,Przyjaźń”, lipcowy – ,,Zwycięstwo”, sierpniowy ,,Meta”, a wrześniowy ,,Zaproszenie”. Ten ostatni, z udziałem bohaterów poprzednich filmów, będzie zaproszeniem do wspólnego biegu 12 października.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz