K U L T U R A

Jak zbudować własne drzewo genealogiczne?

Fotografia rodzinna z Archiwum Państwowego w Poznaniu  Foto: Archiwum Państwowe

Szykuje się gratka dla tych wszystkich, którzy mozolnie budują drzewo genealogiczne swojej rodziny, albo szperają w archiwach poszukując starych dokumentów. Swoje podwoje otwierają poznańskie placówki archiwalne.

Fotografia rodzinna z Archiwum Państwowego w Poznaniu Foto: Archiwum PaństwowePodczas specjalnych wieczorów poznańscy archiwiści opowiedzą m.in. o odkrywaniu starych dokumentów, fotografii, a o tym jak zbudować własne drzewo genealogiczne doradzać będą miłośnicy tworzenia rodzinnych archiwów.

Na pamiątkę utworzenia w dniu 9 czerwca 1948 roku Międzynarodowej Rady Archiwów na całym świecie od sześciu lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Organizatorzy wydarzenia przygotowują specjalne prezentacje i konferencje związane z problematyką gromadzenia, ochrony, przechowywania i udostępniania materiałów archiwalnych.

Międzynarodowy Dzień Archiwów podkreśla znaczenie archiwów dla zachowania pamięci zbiorowej narodów i społeczeństw.

Z tej właśnie okazji Archiwum Państwowe w Poznaniu, Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu organizują kilka wydarzeń mających na celu popularyzację archiwów, jako instytucji gromadzącej i udostępniającej dziedzictwo kultury narodowej, instytucji nowoczesnych, otwartych na potrzeby użytkowników, dysponującej stosownym sprzętem technicznym.

Szczegółowy program na stronie Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz