Nowe Miasto

Rusza budowa „Łaciny”. Nic nie uratuje Marcina.

CH Łacina  Foto: materiały inwestora

Kolejne ogromne centrum handlowe za 26 miesięcy otworzy swoje podwoje. Inwestor, spółka Apsys, globalny potentat w branży centrów handlowych otrzymał zielone światło do rozpoczęcia budowy.

CH Łacina Foto: materiały inwestoraSpółka otrzymała zabezpieczenie inwestycji udzielone przez konsorcjum kilku banków, tym samym przekazała generalnemu wykonawcy – Eiffage Construction polecenie rozpoczęcia budowy.

Projekt jest częścią programu „Inwestycje Polskie”, który w przypadku Łaciny zaowocuje rewitalizacją części dzielnicy Rataje oraz stworzeniem nowych miejsc pracy – mówi Fabrice Bansay, prezes Apsys Polska.

W efekcie, jak informuje spółka powstanie pierwszy, regionalny obiekt tego typu, dedykowany Poznaniowi i całemu regionowi Wielkopolski. Prace potrwają 26 miesięcy, otwarcie obiektu jest więc planowane na 2016 rok. Przy budowie centrum zatrudnienie znajdzie pośrednio i bezpośrednio 3 000 osób. Około 3 000 miejsc pracy powstanie po otwarciu obiektu.

Pod jednym dachem znajdzie się ponad 300 najemców, w tym 40 dużych i średnich, 220 sklepów, 40 restauracji i kawiarni oraz 3 300 miejsc parkingowych dla klientów. Obiekt jest już w 80% skomercjalizowany.

Komentarz

Mleko się rozlało! W Poznaniu w odległości kilkuset metrów będziemy mieli kolejne centrum handlowe. Mamy Maltę, kawałek dalej M1, a w centrum miasta mocno krytykowaną galeria City Center. Mamy też utyskiwania, że wymiera śródmieście, że zamiast eleganckich sklepów powstają lumpeksy. I na pewno nic się w tym temacie nie zmieni! Wiedzą to ekonomiści. Skoro otwierane będą kolejne sklepy to biorąc pod uwagę siłę nabywczą poznaniaków – zamykane będą te, w których nie będziemy robili zakupów. I nawet w ożywieniu śródmieścia nie pomoże galeria z aspiracjami. Wystarczy wejść do pasażu MM, by zobaczyć jak szybko zwijają się punkty gastronomiczne albo znikają kolejne butiki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz