K U L T U R A

Brama Poznania po pierwszych testach

Brama Poznania wojowie  Foto: L. Gdak/Brama Poznania

Ponad 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek do Bramy Poznania wykorzystali w maju zwiedzający. Goście placówki wypełniali ankiety, teraz przyszedł czas podsumowania i wprowadzenia poprawek, tak by korzystanie z nowej atrakcji turystycznej było jak najbardziej przyjazne.

Brama Poznania wojowie Foto: L. Gdak/Brama PoznaniaOgromne zainteresowanie towarzyszyło Bramie podczas weekendu otwarcia, a także w trakcie Nocy Muzeów. Podczas pierwszego miesiąca odbywały się tu także specjalistyczne wycieczki oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Do 1 czerwca włącznie można zwiedzić Bramę Poznania dzięki bezpłatnym wejściówkom oraz wypełnić ankietę. Mamy już kilkaset dokumentów z opiniami mieszkańców. Chcemy je przeanalizować, wyciągnąć wnioski i wprowadzić tyle korekt, ile możemy – mówi Robert Mirzyński, dyrektor Bramy Poznania. – Potrzebujemy na to jednak trochę czasu, dlatego od 3 do 6 czerwca Brama Poznania będzie zamknięta. Wszystkich, którzy nie zdążyli nas odwiedzić w maju, zapraszamy już w sobotę 7 czerwca – dodaje.

Zwiedzający zwracają uwagę zarówno na samą ekspozycję, jak i na wygląd holu głównego oraz sprzęt. Bardzo pozytywne wrażenie, pomimo wieku 50+, wszystko jest łatwe w obsłudze – to głos jednego z gości. Dlaczego hol jest taki smutny? Czemu nie ma folderów po Poznaniu, informatorów dla turystów, gadżetów o mieście? Gdzie są materiały turystyczne? – pytają inni.

Opinie są różnorodne, przeważają jednak te pozytywne podkreśla dyrektor Mirzyński.

Planowane usprawnienia ekspozycji dotyczyć będą przede wszystkim audioprzewodnika oraz zawartości tekstowej multimediów. W tych pierwszych ulepszenia będą dotyczyć nawigacji, która bezpośrednio wpływa na orientowanie się w przestrzeni ekspozycji. Usunięte zostaną także wszelkie usterki natury technicznej, co usprawni działanie tych urządzeń.

Zawartość tekstowa multimediów zostanie skorygowana – dotyczyć to będzie zarówno tekstów polsko-, jak i obcojęzycznych.

Bezpłatne wejściówki na ekspozycję dostępne będą jeszcze 1 czerwca w specjalnym namiocie Bramy Poznania wystawionym na Ostrowie Tumskim.

Brama Poznania nocą Foto: Łukasz Gdak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz