K U L T U R A

ENEMEF: Mocne Kino

Jack Strong.  Foto:

Jack Strong.Zapraszamy Was na kolejny nocny maraton filmowy – ENEMEF: Mocne Kino. Będzie można zobaczyć jeden obraz premierowy oraz 3 dobrze niektórym znane, ale bardzo dobre filmy.

To sensacyjna noc na wysokich obrotach, niebezpieczna, emocjonująca i mroczna, propozycja dla twardzieli, którzy lubią ostrą jazdę – zachęca Iza Kieszek, wsółorganizatorka wydarzenia – szybkie samochody, niepokojący klimat, efektowne sceny walki i porywająca fabuła oraz bohaterowie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel.

Podczas najbliższego nocnego maratonu filmowego zobaczymy premierowo Brick Mansions oraz WyścigOcalonyJack Strong.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 23,00 do 35,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na stronie enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę noc z filmowymi ekranizacjami bestsellerów zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 25 kwietnia od godziny 22:00.

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych – to brawurowe kino sensacyjne z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, zaskakującą fabułą i niesamowitymi scenami walki. Tajny agent policji Damien ma 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy prowadzą do handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata getcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie rządzonym przez gangi, agent zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca. Lino jest mistrzem walk ulicznych i parkouru, który zna getto od podszewki i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

“Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych” to ostatni ukończony film Paula Walkera, gwiazdy “Szybkich i wściekłych”, który zginął tragicznie w 2013 roku.

Wyścig – brawurowa, prawdziwa historia kierowców Formuły 1 Nikiego Laudy i Jamesa Hunta w reżyserii zdobywcy Oscara Rona Howarda, ze scenariuszem nominowanego do Oscara Petera Morgana.

Nie było kobiety, która by im się oparła. Żyli na wysokich obrotach, napędzani adrenaliną. Prawdziwa historia Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Film skupia się na wydarzeniach z 1976 roku, kiedy obaj kierowcy, w sławy i tytułu mistrza, odważyli się zaryzykować wszystko, nawet życie. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekroczyli wszystkie granice.

Znakomicie zmontowane sceny wyścigów, pędzące bolidy, trasa widziana z perspektywy kierowców, reakcje kibiców, sprawia, że poziom adrenaliny ciągle rośnie. Ten film wciągnie nawet tych, którzy nigdy nie słyszeli o Formule 1.

Ocalony – to opowieść o braterstwie i odwadze, zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na bestsellerowej książce Marcusa Luttrella jedynego komandosa, który przeżył operację “Czerwone Skrzydła”.

Czterech komandosów Navy SEALs miało zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie wpadli w pułapkę zastawioną na nich w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników zostali odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło siłę i odwagę, by walczyć do samego końca.

Mocny i poruszający film o prawdziwym obliczu wojny, oparty na faktach.

Jack Strong – Scenariusz powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. “Jack Strong” opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. Pułkownik Ryszard Kukliński, funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego, w obliczu zagrożenia III wojną światową, nawiązuje współpracę z CIA. Odtąd życie jego i jego rodziny jest zagrożone, a jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do tragedii.

Władysław Pasikowski kolejny raz udowadnia, że w polskim kinie nie ma sobie równych jeśli chodzi o kino sensacyjne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz