K U L T U R A

ENEMEF: Najbardziej Oczekiwane

kadr z filmu Witaj w klubie  Foto: kadr z filmu Witaj w klubie

kadr z filmu Witaj w klubie Foto: kadr z filmu Witaj w klubieSą filmy, na które czekamy niemal tak niecierpliwie jak na wiosnę. Ta ostatnia zaskoczyła nas pięknie, jak ma to zresztą w zwyczaju. Jeśli chodzi o filmy chcemy Was zaprosić na nocny maraton filmowy z najbardziej oczekiwanymi wiosną obrazami.

ENEMEF: Najbardziej Oczekiwane to maraton z najbardziej wyczekiwanymi filmami tej wiosny, to także noc z najważniejszymi współczesnymi reżyserami, których produkcje są zawsze wielkim wydarzeniem – zachęca Iza Kieszek, która współorganizuje nocne maratony filmowe – każdy z nich ma swój niepowtarzalny styl i należy do najlepszych twórców naszych czasów.

Bracia Coen, Spike Jonze czy Jim Jarmusch to z pewnością reżyserzy, którzy mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, ale na pewno nikt nie przejdzie obojętnie obok ich filmów. Do tego grona ma także szansę dołączyć Jean-Marc Vallee – dodaje Iza Kieszek.

Podczas najbliższego nocnego maratonu filmowego, który będzie można zobaczyć w Multikinie Malta i Stary Browar w piątek 28 marca zobaczymy filmy Witaj w klubie, Ona, Tylko kochankowie przeżyją oraz Co jest grane, Davis?

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 25,00 do 33,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na stronie enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę noc z najbardziej oczekiwanymi filmami wiosy zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 28 marca od godziny 22:00.

kadr z filmu Co jest grane, Davis? Foto: kadr z filmu Co jest grane, Davis?

Witaj w klubie – znakomici zdobywcy Oscarów Matthew McConaughey i Jared Leto w pełnej humoru, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii człowieka, który podjął walkę o swoje życie.

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Kiedy dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV, nie chce pogodzić się z diagnozą. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza przemycać zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie jego sojusznikiem zostaje transseksualista Rayon.

“Witaj w klubie” to realistyczny, surowy wizualnie film, który choć porusza trudny temat emanuje niesamowitą energią i żywiołowym humorem.

Ona – poruszająca, ciepła i inteligentna historia o miłości w XXI wieku z doskonałą rolą Joaquina Phoeniksa.

Los Angeles, niedaleka przyszłość. Theodor jest wrażliwym i dość skomplikowanym facetem, który zarabia na życie, pisząc listy na zamówienie. Uwagę, rozbitego po długim związku mężczyzny zwraca zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. Aktywując go poznaje “Samanthę”, kobiecy głos, który zapewne należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem ich relacja staje się coraz bliższa, niezwykła przyjaźń przeradza się w miłość.

Błyskotliwe i poruszające, dowcipne i szczere, a do tego zaskakujące takie jest kino Jonze’a, taki jest także film “Ona”.

Tylko kochankowie przeżyją – najnowszy film outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy “Broken Flowers”, “Truposza” i “Ghost Doga”. Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w magnetyzującej miłosnej historii o wampirach.

Adam, undergroundowy muzyk, unika rozgłosu i słonecznego światła. Mieszka w odludnej części Detroit. Przyjazd jego ukochanej, Ewy, przerywa jego samotność. Razem jeżdżą nocami po wyludnionym mieście w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary przerywają niezapowiedziane odwiedziny nieobliczalnej i wygłodniałej siostry Ewy – Avy.

Olśniewający, wciągający i niepowtarzalny, jeden z najlepszych filmów Jima Jarmuscha i być może najlepszy obraz, jaki kiedykolwiek powstał o wampirach.

Co jest grane, Davis? – wyczekiwany od trzech lat najnowszy film braci Coen zbiera rewelacyjne recenzje krytyków na całym świecie. Otrzymał Grand Prix na 66. Festiwalu w Cannes.

Llewyn Davis jest muzykiem folkowym, jego album nie odniósł komercyjnego sukcesu. Mężczyzna prowadzi cygański tryb życia sypiając na kanapach u znajomych. Brak pokory i nadmierna wiara w swój talent utrudniają mu codzienne kontakty z innymi artystami oraz muzycznym światem. Pewnego dnia Llewyn wyrusza w podróż, aby ratować swoją trudną sytuację finansową.

Jak zawsze u braci Coenów możemy liczyć na doskonały scenariusz, pełne czarnego humoru dialogi, świetne postaci i doskonałych aktorów. Wielbiciele tego duetu z przyjemnością odnajdą w nim nawiązania do poprzednich filmów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz